امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۹:۵۸:۳۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه وبویراحمد؛

دولت سیزدهم یعنی همان عدالت در سلامت/بیمه سلامت بیش از ۹۰ میلیارد ریال برای بیماران خاص در کهگیلویه و بویراحمد هزینه کرد

سرپرست اداره کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۷۰ درصد جمعیت استان یعنی حدود ۵۲۰ هزار نفر در پنج صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار (کمیته امداد و بهزیستی، خانواده های ایثارگران)، دفترچه های ایرانیان سلامت همگانی و روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش راه ملت و به نقل از روابط عمومی بیمه سلامت؛ فروغ شباهنگ سرپرست اداره کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۷۰ درصد جمعیت استان یعنی حدود ۵۲۰ هزار نفر در پنج صندوق کارکنان دولت، سایر اقشار (کمیته امداد و بهزیستی، خانواده های ایثارگران)، دفترچه های ایرانیان سلامت همگانی و روستائیان و عشایر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

وی با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم یعنی همان عدالت در سلامت، تصریح کرد: در این دولت برنامه هایی تدارک دیده شده تا توجه بیشتری به بیماران خاص و صعب العلاج شود.

شباهنگ ابراز کرد: این بیماران با بارگذاری مدارک و اسناد مورد نیاز در سامانه “شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران” و تایید بیماری و نوع خدمات درمانی که دریافت می کنند از خدمات این صندوق بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت نقش موثری در حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج دارد. در حال حاضر ۱۰۷ گروه بیماری با ابتلابیشتر و پرهزینه، تحت پوشش صندوق حمایت از بیماری های خاص و صعب العلاج قرار دارد. سایر بیماری ها کم تکرار صعب العلاج در قالب کمیسیون خارج از ضوابط تحت پوشش قرار می گیرند.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تصریح کرد: از اجرای طرح تاکنون مبلغ ۹ میلیارد و پانصد میلیون تومان هزینه شده است و تعداد ۱۰/۳۰۰ بیمار در hین صندوق جهت دریافت خدمات نشاندار شدند.

منتشر شده در :2024/02/28 - 10:02|شناسه خبر: 90201 49 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه