امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۲۹:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سازمان ملی استاندارد ایران رتبه اول را در منطقه کسب کرد

سازمان ملی استاندارد ایران برای دومین سال پیاپی توانست در نظام استانداردسازی دنیا صعود کند و رتبه پنجم آسیا و رتبه نخست را در منطقه کسب کند.

به گزارش راه ملت؛ سازمان ملی استاندارد ایران برای دومین سال پیاپی توانست در نظام استانداردسازی دنیا صعود کند و رتبه پنجم آسیا و رتبه نخست را در منطقه کسب کند.

طبق گزارش نهادهای بین المللی، سازمان ملی استاندارد ایران در بین ۱۶۸ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد با ۲ پله صعود در جایگاه بیستم نظام استانداردسازی دنیا قرار گرفت.
دکتر مهدی اسلام پناه، رییس سازمان ملی استاندارد ایران، این افتخار بین المللی را به مردم عزیز ایران تبریک گفت و اظهار داشت: این سازمان در ۱۰۰ سالگی خود توانست به همت تلاشگران عرصه نظام استانداردسازی کشور، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی و مساعدت رییس دولت مردمی سیزدهم در این جایگاه بین المللی قرار گیرد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به قرار گرفتن این سازمان در جایگاه نخست منطقه، افزود: خوشبختانه در این رتبه بندی با پشت سرگذاشتن کشورهای اتریش و برزیل رتبه بیستم دنیا، بعد از کشورهای چین، ژاپن و کره جنوبی و هند در جایگاه ۵ آسیا قرار بگیریم که در صد سال اخیر بهترین رتبه کشور در زمینه استاندارد است.
دبیرشورای عالی استاندارد با بیان اینکه، پشت سرگذاشتن کشورهای قوی در نظام استاندارد سازی با توجه به شرایط تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران نیازمند کاری جهادی بود تصریح کرد: سازمان ملی استاندارد ایران امروزه مسئولیت ۵ کمیته بین المللی، راهبری ۱۳۱ استاندارد بین المللی و عضویت در ۷۰۲ کمیته فنی و تخصصی را دارد و توانست طی دو سال اخیر با همتی مظاعف برای دومین سال پیاپی رقبای خود را پشت سرگذارد.
دکتر اسلام پناه با بیان اینکه نظام استاندارد سازی کشور در مسیر درستی قرار گرفته است افزود این سازمان مردمی با برنامه ریزی های راهبردی در دوره تحولی خود و همراهی اعضای شورای عالی استاندارد روز به روز پیشرفت خواهد کرد.

منتشر شده در :2024/02/29 - 05:02|شناسه خبر: 90232 55 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه