امروز :پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۰۶:۰۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بازگشایی دفاتر دیپلماتیک جدید ایران و آمریکا در پایتخت کشورها

راه ملت، دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن وابسته به سفارت پاکستان است و کار صدور روادید، دادن گذرنامه و ارائه برخی امور فرهنگی برای حدود یک و نیم میلیون آمریکایی ایرانی تبار را در این کشور بر عهده دارد. واشتگتن پست نوشت: امریکا در اقدامی که شاید در میان نخستین توافق ها با ایران […]

راه ملت، دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن وابسته به سفارت پاکستان است و کار صدور روادید، دادن گذرنامه و ارائه برخی امور فرهنگی برای حدود یک و نیم میلیون آمریکایی ایرانی تبار را در این کشور بر عهده دارد.

واشتگتن پست نوشت: امریکا در اقدامی که شاید در میان نخستین توافق ها با ایران پس از قطع روابط باشد، به ایران اجازه داده است که بخش حافظ منافع خود را در واشنگتن به مرکزی دیگر منتقل کرد. در مقابل، دفتر حافظ منافع آمریکا نیز به دفتر جدیدی در تهران منتقل خواهد شد.

به گزارش «انتخاب»، یک منبع در این رابطه گفت: اقدام مقابل از نشانه های دیپلماسی است، این توافق ایران و امریکا نوعی مبادله بود.

این خبر بعد از اینکه جان کری وزیر امور خارجه آمریکا هفته گذشته به محل اقامت نماینده ایران در سازمان ملل رفت منتشر شد.

جان کری عملا اولین مقام ارشد آمریکایی است که پس از سالها چنین اقدامی انجام داده است.

واشنگتن پست در ادامه نوشت: ما از وزارت خارجه سوال کردیم آیا این امر نشان دهنده بهبود روابط است و به مذاکرات هسته ای با ایران هم مربوط می شود یا نه. یک مقام وزارت امور خارجه در پاسخ به ما از طریق ایمیل گفت« هیچ ارتباطی بین مذاکرات جاری برای رفع نگرانی های جامعه بین الملل بر سر برنامه هسته ای ایران و تغییر مکانی که مدتها پیش برنامه ریزی شده است وجود ندارد. دفتر حافظ منافع ایران سال گذشته درخواست تغییر محل را مطرح کرده بود و با این درخواست طبق پروتکل موافقت شده است.»

دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن وابسته به سفارت پاکستان است و کار صدور روادید، دادن گذرنامه و ارائه برخی امور فرهنگی برای حدود یک و نیم میلیون آمریکایی ایرانی تبار را در این کشور بر عهده دارد

منتشر شده در :2015/05/08 - 05:05|شناسه خبر: 9285 738 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه