امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۴:۰۴:۳۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تاجگردون:برخی از نمایندگان برای انتخابات اسپانسر دارند که خیلی خطرناک است

عضو کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت:تا زمانی که احزاب و ائتلاف در کشور جایی نداشته باشد، نمی توانیم خواستار شفافیت منابع مالی نمایندگان در انتخابات باشیم.

راه ملت،

غلامرضا تاجگردون، عضو کمیسیون تلفیق بودجه و نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبر آنلاین یکی از دلایل عدم شفافیت در منابع مالی انتخابات را نبود حزب در کشور دانست و افزود:یکی از مهم ترین ضعف های ما در انتخابات مجلس نبود وضوح در منابع مالی می باشد.

وی افزود:ما هیچ گاه نمی توانیم بدون وجود احزاب و ائتلاف ها در کشور، مسائل و مشکلات مربوط به منابع مالی انتخابات نمایندگان مجلس را حل و فصل نماییم. زمانی ما می توانیم یک شفافیتی از منابع مالی ارائه بدهیم که دولت و مجلس از نظر ساخنتاری گامی برای تشکیل احزاب برداشته باشند که متاسفاته تا اکنون ضعیف عمل کرده اند.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی بر روند شفاف سازی منابع مالی نمایندگان در انتخابات آینده تاکید کرد و گفت: به لحاظ قانونی در کل دنیا این  مراحل طی می شود . کشور ما هم باید این اقدام را جدی بگیرد تا از قدرت پول در مسیر انتخابات مجلس و ریاست جمهوری کاسته شود. به عقیده بنده این مسئله را نمی توان تنها با شعار حل کرد بلکه باید اقدامات جدی بر آن صورت گیرد.

تاجگردون گفت : در حال حاضر نمایندگان  مجلس شورای اسلامی برای انتخابات از منابع مالی شخصی خوشان استفاده می کنند،بعضی ها هم با هزینه های خیلی کم وارد مجلس می شوند. اما عده ای هستند که از طریق اسپانسر های مالی حمایت می شوند که این مورد هم برای نماینده و هم برای مردم آن شهر بسیار خطرناک می باشد چرا که ممکن است در ادامه سو استفاده هایی  از آن نماینده صورت گیرد.

وی در پایان از استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی استقبال کرد و گفت: بنده بسیار با اجرایی شدن این طرح موافق هستم چرا که این اقدام مانعی بر سر راه ورود پول های کثیف به عرصه انتخابات خواهد شد ،همچنین کمک فراوانی به تشکیل جریانات فکری و احزاب در کشور می شود.

منتشر شده در :2015/05/15 - 10:05|شناسه خبر: 9596 958 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه