امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۲:۲۸:۱۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

شرکت نفت و گاز گچساران مقام دوم تولید نفت مناطق نفت خیز جنوب را کسب کرد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به تولید روزانه بیش از ۱۵ هزار بشکه نفت در این شرکت، گفت: شرکت نفت گچساران موفق به کسب مقام تولید نفت در مناطق نفت‌خیز جنوب شد.

راه ملت، امین محمدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که با حضور کلیه اعضا در سالن کنفرانس شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان گچساران با توجه به داشتن منابع عظیم نفت و گاز، از موقعیت ویژه اقتصادی برخوردار است.

وی با بیان اینکه معرفی گچساران به بام نفتی ایران بی‌هدف و بدون مستند نبوده است، افزود: شرکت بهره‎برداری نفت و گاز گچساران با کمک پرسنل خوب و زحمت‌کش همچنان موفق به کسب مقام دوم تولید نفت در بین شرکت‌های  مناطق نفت‌خیز جنوب شده است.

* وجود ۱۶ میدان نفتی با بیش از ۷۶۰  حلقه چاه 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به اینکه کسب مقام مایه افتخار برای همه مردم این شهرستان است، تصریح کرد: شرکت نفت گچساران دارای ۱۶ میدان نفتی با بیش از ۷۶۰ حلقه چاه است.

محمدی ادامه داد: این شرکت دارای واحد بهره‌برداری، ایستگاه تقویت فشار و نمک‌زدایی، گاز مایع و ۷۵۰ کیلومتر خط لوله ۱۴ اینچ است.

این مسئول با بیان اینکه گستردگی مساحت شرکت نفت گچساران تا حدودی است که به استان‌های فارس و بوشهر نزدیکی می‌کند، خاطرنشان کرد: تاسیسات این شرکت به صورت پراکنده نیز شامل ۳۶ واحد بزرگ، ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر شبکه خط لوله، بیش از ۷۶۰ حلقه چاه، بیش از ۱۰۰ مجموعه سرچاهی بوده که با توجه به پراکندگی موجود، عملیات تولید از چاه‌های موجود در حوزه عملیاتی شرکت و با کمک گاز احیا انجام می‌شود.

* تولید روزانه بیش از ۱۵ هزار بشکه نفت در شرکت نفت گچساران

وی  با اشاره به عملیات انتقال نفت تولید شده مناطق نفت‌خیز جنوب به تلمبه خانه گوره با توجه به اهمیت استراتژیکی این تلمبه‌خانه ، با بیان اینکه عملیات مهم راهبری و همچنین تعمیر و نگهداری تاسیسات آن برعهده شرکت نفت گچساران است، خاطرنشان کرد: نفت تولید شده طی فرآیندهای انجام شده در مجتمع گاز مایع ۹۰۰، بیش از ۱۵ هزار بشکه در روز است.

مدیرعامل شرکت‌بهره برداری نفت و گاز گچساران افزود: این شرکت مسئولیت تولید نفت و گاز از میادین سیاهمکان، رگ سفید، پازنان، منصور‌آباد، نرگسی، کیلور کریم، گچساران و بی‌بی حکیمه را برعهده دارد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت این شرکت در بخش فرهنگی، به برگزاری مراسمات مختلف مذهبی و فرهنگی توسط مجموعه نفت و … مجددا اشاره کرد و گفت: مجموعه شرکت نفت این شهرستان آمادگی دارد که در حد توان با همکاری و تعامل سایر دستگاه‌های اجرایی به ویژه حوزه فرمانداری در بخش پروژه‌های اجرایی همکاری کند./فارس

 

منتشر شده در :2015/05/18 - 05:05|شناسه خبر: 9730 889 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه