امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۲:۵۹:۱۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مرگ دردناک سرباز کهگیلویه وبویر احمدی/ سقوط از طبقه ی ۱۱ ساختمان

بی شک حسینعلی یکی از جوانان محروم همین خطئه است که برای بدست آوردن اندک پول توجیبی جانش را ازدست داد.

راه ملت، معمولا در زمان انجام خدمت سربازی  بستگی به محل خدمت سربازان هر ازچند ماهی  بمنظور تجدید روحیه مرخصی کوتاه مدتی داده میشود تا درکنار خانواده و دوستان اوقاتی را بگذرانند.

اما قصه زندگی حسینعلی دولتخواه سرباز وظیفه سرفاریابی با بسیاری از سربازان فرق میکند.حسینعلی که ۶ماه از دوره سربازی وی میگذشت چند روزی را که از پادگان مرخصی گرفته بود تا درکنار خانواده باشد بدلیل ضعف بنیه مالی مجبور میشود بجای درپیش گرفتن راه سرفاریاب ، در شهر شیراز به کارگری بپردازد تا شاید بتواند اندکی از هزینه های زندگی خود وخانواده را بدوش بکشد.

مرحوم سید حسینعلی دولتخواه فرزند سید فضل الله -دارای مدرک دیپلم رشته تجربی -فرزند سوم خانواده -دارای یک برادر و خواهر بزرگتر و یک برادر کوچک تر درمقطع ابتدایی بود.عضو خانواده ای فقیر و مستضعف که از طریق کارگری خرجی خانواده تأمین می شد.

۱۴۳۲۰۶۶۷۵۹_img-20150516-wa0042

پدر ایشان  همیشه خدارا به خاطر آنهمه سختیها و ناملایمات سپاس می گفت و با داشتن فرزندانی شاکر خدا بود و اعلام می نمود اگر چه در زندگی خیلی سختیها را کشیدم و ناملایمات زیادی را تحمل نمودم ولی امیدم به آینده فرزندانم است.

مرحوم حسینعلی دولتخواه فرزند سوم ایشان بود و آرزوهای بسیار زیادی در سر می پروراند که بتواند در آینده با سپری کردن دوران سربازی و رفتن به دانشگاه و پیدا کردن کاری زحمات پدر و مادر خویش را جبران کند.

به گفته یکی از بستگانش این سرباز وظیفه ۲ ساعت قبل ازرخ دادن حادثه باپدر و  مادرشن تماس گرفت و گفت که چند روز مرخصی دارم و قصد دارم با یکی از فامیلها چند روزی کاری گیر آورده ام مشغول کار شوم  که با مخالفت مادر و پدرش روبرو شد ولی به امید بدست آوردن مبلغ ناچیزی برای کرایه رفت و آمد خویش با اصرار زیاد به کارگری روی اورد .

به گزارش راک نیوز از شیراز، او بعنوان کارگز ساده ساختمانی  در شرکت ساختمانی دج ماهشهر در بلوار حسینی الهاشمی شهر شیراز درحین انجام کار متاسفانه از طبقه ۱۱ به پایین سقوط نمودند و اقدامات اورژانس برای نجات این جوان ناکام نگون بخت نتیجه ای نداشت و  دارفانی را وداع گفت.

هنگامیکه خبر جان باختن این جوان را به مادر روستاییش میدهند او در حال آبیاری کوچک مزرعه گندمی بوده که این هم گوشه ای دیگر از اوج رنج خانواده می باشد.

او اهل روستای دهنو سرفاریاب از توابع شهرستان چرام دراستان کهگیلویه وبویراحمد است.

استانی که با برخورداری از چاه های نفتی در شهرستان های گچساران وبهمئی تا قبل از اینکه قطعنامه دون غربی ها پر شود روزانه قریب ۷۰۰هزار بشکه نفت تولید داشت،یعنی چیزی درست به اندازه  نفت وارداتی اتحادیه اروپا از ایران.

اما اوج محرومیت دراین استان نفت خیز را شاید بتوان درصحبت های غلامرضا متقی مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه وبویراحمد دیدکه گفته بودند : نیمی از جمعیت ۷۰۰هزار نفری استان مستحق دریافت کمک های این نهاد هستند.

بی شک حسینعلی یکی از جوانان محروم همین خطئه است که برای بدست آوردن اندک پول توجیبی جانش را ازدست داد.

غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران وباشت درمجلس راست میگفت :در این مملکتی که واسه موسسه حاج آقا فلانی که دو ریال هم واسه آرامش و توسعه مملکت کار نمیکنه میلیاردها تومن میدن چه اشکال داره مردم مستضعف و شیعه و عاشق این خاک که اقتصاد و معیشت زندگیشون به این خاکه از این منابع استفاده نکنند. اینا مردم مستضعفی هستند که بارشون روی دوش هیچ کس نیست. خودشون در میارن و خودشون هم میخورن. تازه زندگی ما رو هم تامین میکنند. نفت ما میشه روشنایی اتوبانهای تهران نشین.

منتشر شده در :2015/05/20 - 06:05|شناسه خبر: 9890 1045 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه