امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۹:۳۳:۵۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اجرای ۱۲ پروژه راهسازی در دیشموک

مدیرکل راه و شهرسازی استان از در دست اجرا بودن ۱۲ پروژه راهسازی در بخش دیشموک خبر داد و گفت: هر کدام از این پروژه‌ها بالای ۵۰ درصد پیشرفت دارند.

ممتاز جهانگیری امشب در جلسه شورای اداری شهرستان دیشموک راه را از شاخص‌های توسعه در جهان دانست و با اشاره به این‌ه راهسازی در کهگیلویه و بویراحمد از سه دهه گذشته شروع شده است، اظهار کرد: هر چند طی این مدت کارهای خوبی در سطح استان صورت گرفته اما با شاخص جهانی فاصله بسیار وجود دارد.

وی سیاست وزارت راه مبنی بر اتصال زنجیره‌ای تمامی روستاها تا سال ۱۴۰۴ را متذکر شد و گفت: در همین راستا اقدامات خوبی در حوزه راه و برقراری ارتباط بین روستاها در بخش دیشموک صورت گرفته است.

این مسئول با بیان اینکه ۱۲ پروژه راه در دیشموک بالای ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، آسفالت ۶ کیلومتری جاده سرغل به سربیشه، تکمیل زیرسازی و آسفالت جاده رود ایوک و مازه فرج به طول دو و نیم کیلومتر، آسفالت جاده مله خرسک به دشتک به طول سه کیلومتر و آسفالت جاده باغ کلک به طول ۸۰۰ متر را از جمله عملکرد راه و شهرسازی در جاده‌های روستایی برشمرد و افزود: احداث ۱/۵ کیلومتر جاده باقلادان تا اردیبهشت تکمیل خواهد شد.

وی از آسفالت جاده تنگ چویل و در حال اجرا بودن پل دهانه ۴۰ متری در این بخش با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال خبر داد و افزود: جاده شهید پروازیه به طول دو کیلومتر و زیرسازی جاده ده قاضی از سمت قلعه‌رئیسی به طول سه کیلومتر در حال انجام است.

به گفته جهانگیری بهسازی جاده ده قاضی به امیرآباد شامل احداث سه دهنه پل و خاکبرداری دو کیلومتر از جاده زیرسازی شده و تا پایان سال مالی تکمیل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: جاده امامزاده میرسالار به طول دو کیلومتر زیرسازی و آماده قیرپاشی است و مصالح آسفالتی جاده مورخانی به طول ۱۰ کیلومتر تا پایان سال جاری تکمیل و بهار آینده به بهره‌برداری می‌رسد./فارس

منتشر شده در :2015/01/29 - 11:01|شناسه خبر: 3189 907 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه