امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۹:۱۷:۱۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

قیمت طلا کاهش یافت

پس از انتشار آمارهای قویتر از حد انتظار از بازار کار آمریکا که احتمال افزایش زودهنگام نرخ بهره در آمریکا را تقویت کرد و ارزش دلار را به بالاترین رقم در ۱۱ سال و نیم اخیر رساند، قیمت طلا دیروز حدود ۳ درصد کاهش یافت.

به نقل از رویترز، پس از انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از بازار کار آمریکا که احتمال افزایش زودهنگام نرخ بهره در آمریکا را تقویت کرد و ارزش دلار را به بالاترین رقم در ۱۱ سال و نیم اخیر رساند، قیمت طلا دیروز حدود ۳ درصد کاهش یافت و به پایین ترین رقم در سه ماه اخیر رسید.

کارفرمایان آمریکایی استخدام ها را در ماه فوریه افزایش دادند و نرخ بیکاری در این کشور تقریبا به پایین ترین رقم در ۷ سال گذشته رسید. این آمارها فشارها بر فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در ماه ژوئن را افزایش می دهد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا دیروز با ۲٫۶ درصد کاهش به ۱۱۶۷ دلار رسید و در مسیر بیشترین کاهش قیمت روزانه از اکتبر ۲۰۱۳ تاکنون قرار گرفت. فلز زرد همچنین در مسیر ثبت پنجمین جلسه متوالی کاهشی و بزرگترین کاهش هفتگی در یک ماه اخیر قرار داشت.
افزایش نرخ بهره در آمریکا ارزش دلار را بیش از پیش افزایش می دهد و به تقاضا برای کالاهایی نظیر طلا آسیب می زند.

فرانسیس هادسون، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «بازار احتمالا بیش از حد برروی انتشار یک گزارش آماری تمرکز کرده بود.» وی افزود: «زمانی که بانک مرکزی می گوید که اقدام آتی اش وابسته به آمارهای اقتصادی خواهد بود، من اطمینان دارم که آنها قصد ندارند بگویند که یک گزارش آماری خاص تعیین کننده خواهد بود، زیرا آمارهای مربوط به بازار کار اغلب در معرض بازنگری های اساسی قرار می گیرند.»

تقویت ارزش دلار، قیمت کالاهایی نظیر طلا را که به دلار ارزش گذاری می شوند، برای دارندگان سایر ارزها گران تر می سازد.

داچ بانک در یادداشتی نوشت: «ما همچنان معتقدیم که تقویت بیشتر دلار آمریکا موجب وارد آمدن فشار بیشتر بر طلا خواهد شد.»/تسنیم

منتشر شده در :2015/03/08 - 02:03|شناسه خبر: 5360 828 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه