امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۴۰:۱۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نرخ باسوادی استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۹۶درصد است

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۵۵۲نفر از اولیای بی سواد دانش آموزان استان در حال سوادآموزی هستند.

هادی زارع پور ظهر شنبه، ۱۶ اسفند ماه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: سوادآموزی اولیای بی سواد دانش آموزان در اولویت برنامه های امسال آموزش و پرورش است.

وی اظهارکرد: هم اکنون در بخش سوادآموزی ۲۶۱۶نفر، در دوره انتقال سواد ۱۳۲۴نفر و در دوره تحکیم ۱۸۷۷ نفر در حال سوادآموزی هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کار جذب و شناسایی افراد بی سواد با همکاری مدیران مدارس، دهیاران و شوراهای اسلامی انجام شده و جامعه هدف ۱۰ تا ۴۹ سال تا پایان برنامه پنجم توسعه باسواد می شوند.

زارع پور تصریح کرد: براساس تفاهم نامه با۲۳ اداره نهاد و دستگاه اجرایی فعالیتهای سوادآموزی مختلف انجام می شود.

وی از تدوین برنامه راهبردی سوادآموزی استان خبر داد و بیان کرد: فعالیتها براساس این برنامه انجام خواهد شد و طبق این برنامه بخشی از فعالیتهای سوادآموزی به وسیله تشکل های مردم نهاد انجام می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: برای آموزش های نوین در عرصه سوادآموزی ۹۱۴ نفر آموزش های توانمندسازی را گذرانده اند.

زارع پور عنوان کرد: نرخ باسوادی استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۹۶درصد است که این میزان تا پایان سال ۹۴ به صفر می رسد و جشن باسوادی استان را خواهیم گرفت.

وی بابیان اینکه آموزش وپرورش برای تحقق اهداف خود مستلزم مشارکت وهمراهی وتعامل با رسانه هاست، اظهارکرد: توسعه مشارکت های مردمی، ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی، ارتقاء مدیریت آموزشگاهی، بودجه ریزی عملیاتی در۱۰مدرسه استان بصورت آزمایش از سیاستهای کاری آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه طرح هرمدرسه یک کلاس سوادآموزی درکهگیلویه وبویراحمد اجرا می شود، افزود: کار جذب وشناسایی افراد بی سواد باهمکاری مدیران مدارس، دهیاران و شوراهای اسلامی انجام و جمعیت هدف ۱۰تا۴۹ سال تا پایان برنامه پنجم توسعه باسواد می شوند.

زارع پور گفت: اولویت امسال سوادآموزی باسواد کردن اولیاء بی سواد دانش آموزان است که برای ۶۵۵۲ نفر درحال اجراست.

وی بیان کرد:‌ با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی بیش از ۳۰۰۰ معلم دوره ابتدایی در دوره آموزشی قرآن شرکت می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: مسابقات قرآن، نماز وعترت ۱۴۵۰ دانش آموز استان در باشت یک رویداد بزرگ فرهنگی و قرآنی است و این مسابقات از۲۰تا۲۶اسفندماه در دو بخش پسران و دختران اجرا می شود.

زارع پور خاطرنشان کرد: این مسابقات با۹رشته برای پسران و۷رشته برای دختران برگزار می شود. برگزیدگان این مرحله به مرحله کشوری اعزام می شوند.

وی ادامه داد: برای نخستین بار آموزش وپرورش استان در مسابقات قرآن، نماز و عترت، فرهنگی، هنری، پرسش مهر ۷۶رتبه برتر کشوری در حوزه پرورشی کسب کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اظهارکرد: کسب موفقیت ۴۱همکار فرهنگی درحوزه آموزش و الگوهای برتر تدریس و۳۷رتبه علمی تخصصی فرهنگیان وکسب رتبه المپیاد بین المللی پایا از دیگر موفقیتهای فرهنگیان و دانش آموزان استان است.

زارع پور اضافه کرد: امسال۳۵میلیارد تومان مطالبات معوقه سالهای ۷۳تا۸۴فرهنگیان این استان پرداخت شد./ایسنا

منتشر شده در :2015/03/08 - 02:03|شناسه خبر: 5370 578 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه