امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۵۷:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افتتاح کلینیک تخصصی شماره ۲ دهدشت در آینده‌ای نزدیک

  به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، عبدالحسین موسویان با بیان این خبر گفت: با توجه به کمبود فضای فیزیکی کلینیک تخصصی امام سجاد (ع) دهدشت، کلینیک تخصصی شماره ۲ این شهر با تلاش مسئولین بهداشت و درمان استان و با حرکتی جهادی و در راستای اجرای هرچه بهتر طرح تحول […]

۸۰۵۲۸۵۱۲-۳۷۰۱۹۳۹

 

به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه، عبدالحسین موسویان با بیان این خبر گفت: با توجه به کمبود فضای فیزیکی کلینیک تخصصی امام سجاد (ع) دهدشت، کلینیک تخصصی شماره ۲ این شهر با تلاش مسئولین بهداشت و درمان استان و با حرکتی جهادی و در راستای اجرای هرچه بهتر طرح تحول نظام سلامت در سطح شهرستان کهگیلویه، طی هفته آینده با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان و سایر مسئولین شهرستانی به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

موسویان ادامه داد: این کلینیک با در نظر گرفتن اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال جهت تعمیرات، رنگ آمیزی، برق کشی، لوله کشی، محوطه سازی و دیوارکشی و مجهز نمودن ۱۶ اتاق جهت پزشکان به تجهیزات کامل معاینه و همچنین در نظرگرفتن تجهیزات رفاهی جهت مراجعین اعم از سالن انتظار مجهز و وسایل سرمایشی و گرمایشی و سایر موارد لازم در ساختمان قبلی درمانگاه شهری امام علی (ع) دهدشت به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مسئول بهداشتی و درمانی بیان داشت: تعداد ۲۰ پزشک متخصص جدید در رشته های مورد نیاز مانند زنان و زایمان، اعصاب و روان، مغز و اعصاب و رادیولوژی و سایر رشته ها همزمان با بهره برداری از این کلینیک به جمع پزشکان متخصص شهرستان افزوده خواهند شد.

بخش مراقبتهای ویژه کودکان بیمارستان امام خمینی راه‌اندازی می‌شود

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: بخش مراقبتهای ویژه نوزادان بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت با دارا بودن چهار تخت و تیم متخصص درمانی در این زمینه نیز هفته آینده و با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

دکتر موسویان افزود: بخش اطفال بیمارستان امام خمینی (ره ) دهدشت نیز پس از توسعه وتجهیز در راستای ارتقاء کیفیت هتلینگ بیمارستانی از جمله موارد دیگری است که طی این سفر به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

موسویان با اشاره ای به برخی اقدامات انجام شده در سالجاری، خاطرنشان کرد: فاز اول طرح ارتقاء کیفیت خدمات هتلینگ بیمارستانی در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت از ابتدای تابستان ۹۳با اعتباری بالغ بر ۲۹۵میلیون تومان شامل توسعه و تجهیز بخش های اطفال و گوش و حلق و بینی و همچنین توسعه تجهیزات رفاهی بیمارستان شروع شده ،که بخش گوش و حلق و بینی نیز طی یک ماه آینده آماده بهره برداری نهایی خواهد شد.

وی در خصوص فاز دوم  این طرح گفت: با تعمیرات بخش های زنان ،جراحی و اتفاقات این فاز نیز در دستور کار مسئولین بیمارستان قرار دارد.

دکتر موسویان به کارهای انجام شده در بخش‌های تابعه شهرستان کهگیلویه اشاره کرد و بیان داشت: رادیولوژی مرکز بهداشتی و درمانی قلعه رئیسی از توابع شهرستان کهگیلویه نیز در راستای ارتقاء سطح خدمات درمانی به مردم این بخش وجهت جلوگیری از ارجاع بیماران به مرکز شهرستان نیز از جمله مواردی است که در سفر هفته آینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان به شهرستان کهگیلویه به بهره برداری نهایی خواهد رسید.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گریزی به اجرای طرح تحول نظام سلامت در این شهرستان زد و اذعان داشت: با توجه به اجرای طرح تحول نظام سلامت که کاهش سزارین و افزایش زایمان طبیعی از برنامه های اصلی آن می باشد، بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت که از لحاظ درصد سزارین جزء پایین ترین آمارهای کشوری بود، از ابتدای اجرای این طرح نیز کاهش چشمگیری از لحاظ درصد سزارین داشته به طوری که از ۳۷درصد به ۲۸/۸ درصد رسیده است که این میزان در محدوده استاندارد کشوری می باشد.

منتشر شده در :2014/10/25 - 12:10|شناسه خبر: 1119 515 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه