امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۰۳:۲۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

راه‌اندازی سامانه ۱۶۹۰ برای اخذ گزارش‌های زیرمیزی از ۱۵ آبان

  سیدمحمدهادی ایازی از راه‌اندازی سامانه و مرکز رسیدگی به شکایات مردمی از حوزه پزشکی خبر داد و اظهار داشت: این سامانه با شماره تلفن ۱۶۹۰ با همکاری سازمان نظام پزشکی راه‌اندازی شده است. قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های سلامت عنوان کرد: سامانه ۱۶۹۰ در حال حاضر در […]

۱۳۹۲۱۱۰۵۰۹۲۵۱۲۴۰۱۹۷۶۶۸۳

 

سیدمحمدهادی ایازی از راه‌اندازی سامانه و مرکز رسیدگی به شکایات مردمی از حوزه پزشکی خبر داد و اظهار داشت: این سامانه با شماره تلفن ۱۶۹۰ با همکاری سازمان نظام پزشکی راه‌اندازی شده است.

قائم مقام وزیر در امور مشارکت‌های اجتماعی، سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌های سلامت عنوان کرد: سامانه ۱۶۹۰ در حال حاضر در تهران به صورت آزمایشی فعال است و از ۱۵ آبان در سراسر کشور به طور رسمی فعال خواهد شد.

ایازی بیان داشت: با ثبت شکایات مردمی در سامانه ۱۶۹۰، وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی در جریان تخلفات صورت گرفته پزشکان قرار می‌گیرند و این خود یک اقدام پیشگیرانه است و البته کافی نیست.

وی با بیان اینکه البته ممکن است گزارش‌های اعلام شده کذب باشند، افزود: بعد از ثبت گزارش در سامانه، تخلفات آنها جهت بررسی در استان و دانشگاه مربوطه محول می‌شود که در صورت صحت تخلف، از طریق دادستان نظام پزشکی و یا از طریق تعزیزات به آن رسیدگی خواهد شد و در سامانه نیز تخلف پزشک مربوطه ثبت خواهد شد.

ایازی در دهمین اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور گام بعدی نظارت را علاوه بر نظارت مردمی، وجود سیستم نظارتی در داخل سیستم سلامت عنوان کرد و بیان داشت: طی جلساتی که با سازمان نظام پزشکی و بیمه‌های تکمیلی و پایه داشتیم، بیمه‌های پایه و تکمیلی متعهد شدند، اوراق پزشک را کنترل کنند که این بخش کار حساسیت زیادی دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید در همان بیمارستان بر صورتحساب‌ها و هزینه‌های دریافت شده نظارت کنیم، عنوان کرد: مدیر فنی بیشترین نفش را در کنترل صورت حساب‌ها و هزینه‌های درمانی دارد که باید در صورت وجود اشکال، آن را منعکس و گزارش کنند تا اقدامات لازم با متخلف صورت پذیرد.

ایازی همچنین در خصوص نحوه نظارت بر دریافت تعرفه‌ها در تهران خاطرنشان کرد: با دستورالعملی که طراحی شده است، ۷۰ تا ۸۰ درصد پزشکان، خودشان دقت لازم را خواهند داشت اما تعداد معدودی که مرتکب تخلف شوند، با ساز و کار پیش بینی شده، به راحتی قابل شناسایی خواهند بود.

منتشر شده در :2014/10/25 - 12:10|شناسه خبر: 1140 598 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه