امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۱:۱۷:۵۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بانک‌های کهگیلویه و بویراحمد آمار واقعی از مصارف و منابع خود ارائه دهند

سید موسی خادمی در نشست کارگروه بانک‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: همواره در جلساتی که مسئولان با بانک‌ها دارند سخن این است که چه اندازه تسهیلات پرداخت شده و بانک چه همکاری با سرمایه‌گذار داشته است. وی گفت: اما در کارگروه بانک‌ها امروز به دنبال این هستیم که بانک‌ها چه مشکلاتی دارند و […]

۱۳۹۳۰۷۳۰۰۰۰۸۹۰_PhotoA

سید موسی خادمی در نشست کارگروه بانک‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: همواره در جلساتی که مسئولان با بانک‌ها دارند سخن این است که چه اندازه تسهیلات پرداخت شده و بانک چه همکاری با سرمایه‌گذار داشته است.

وی گفت: اما در کارگروه بانک‌ها امروز به دنبال این هستیم که بانک‌ها چه مشکلاتی دارند و وضعیت منابع و مصارف آنها چگونه است تا به یک تحلیل درست از وضعیت بانک‌های استان برسیم و نقاط ضعف و قوت را بدانیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد شرط موفقیت در هر کاری را برنامه‌ریزی بر پایه آمار صحیح عنوان کرد و گفت: برای منابع و مصارف خود در بانک‌ها باید تحلیل داشته باشیم که برای مثال این تحلیل باشد چه بانکی مصارف خود را بیشتر در چه بخشی داشته است.

این مسئول ارشد اجرایی تصریح کرد: اگر چنین شد آن‌گاه معلوم می‌شود که دلیل عدم پرداخت از سوی بانک و عدم بازپرداخت از سوی مردم چیست و به همین طریق به دنبال این باشیم که چگونه سیستم بانکی را برای توسعه استان تقویت و پشتیبانی کنیم.

خادمی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که آمار واقعی علاوه بر این، کمک‌های بیشتری به ما خواهد کرد، افزود: با آمار درست است که به کل معوقات بانکی در استان پی خواهیم برد و دلیل آن را خواهیم فهمید که این کار به پویایی سیستم بانکی کمک می‌کند و همچنین برای کاهش معوقات اثرگذار است.

در این نشست هر یک از مدیران عامل بانک‌ها گزارشی از وضعیت مصارف و منابع خود دادند که معلوم شد تراز منفی میان منابع و مصارف وجود دارد و بانک‌های استان برای مثال ۱٫۷ برابر منابعی که دارند مصارف داشته‌اند.

در این نشست رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه سهم کمتر از ۲۰ صدم درصدی کهگیلویه و بویراحمد از تسهیلات بانکی کشور در بخش صنعت زیبنده استان نیست، تصریح کرد: متأسفانه واحدهای تولیدی تسهیلات خود را از بانک‌های خارج استان می‌گیرند.

داریوش دیودیده افزود: محدودیت‌های بانکی دلیل این امر شده که باید تدبیری اندیشیده شود که حساب‌های آنها وارد استان شده و وضعیت نامطلوب کنونی را که بانک‌ها برای خودشان اعلام می‌کنند، شاهد نباشیم./فارس

منتشر شده در :2014/10/29 - 10:10|شناسه خبر: 1232 734 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه