امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۷:۴۳:۰۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

روحانی در مجلس چرا اتهام می زنید؟/ نبویان:در دوره نیلی دختر و پسر با هم ورزش می کردند(درحال به روز رسانی)

  جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری صبح امروز با حضور اکثریت نمایندگان و رئیس جمهور در حال برگزاری است. به گزارش عصرایران، حسن روحانی در سخنانی در صحن مجلس با اشاره به برنامه های دولت برای توسعه علم و فناوری اظهار داشت: در زمینه علوم تجربی ،بهداشت و درمان […]

 

۳۹۹۰۳۳_۱۱۰جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم و تحقیقات و فناوری صبح امروز با حضور اکثریت نمایندگان و رئیس جمهور در حال برگزاری است.

به گزارش عصرایران، حسن روحانی در سخنانی در صحن مجلس با اشاره به برنامه های دولت برای توسعه علم و فناوری اظهار داشت: در زمینه علوم تجربی ،بهداشت و درمان و علوم انسانی دولت برنامه جدی دارد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه ها نیاز به فضایی آرام دارند تا به مرکزی برای علم و دانش تبدیل شود.

رئیس دستگاه اجرایی ادامه داد: نمی خواهیم بگوییم دانشگاه ها از مسائل سیاسی بی خبر باشند اما حتما هم نمی خواهیم دانشگاه باشگاه سیاسی باشد دانشگاهی می خواهیم که آگاه از مسائل سیاسی باشد اما شعار هایش را از گروه های سیاسی نگیرد .

وی افزود:اگر گروه های سیاسی می خواهند فعالیت سیاسی کنند از طریقش یعنی حزب و تشکیلات سیاسی است اقدام کنند در عین حال از تشکل های سیاسی استقبال می کنیم.

روحانی تاکید کرد: میخواهیم دانشگاه محیطی آرام داشته باشد و از آغاز دولت یازدهم چه وزیر محترم و چه دو سرپرست تلاش کردند محیط دانشگاه محیط آرامی داشته باشد.

رئیس جمهور با اشاره به وزیر پیشنهادی برای تصدی وزارت علوم گفت: آقای نیلی جز دانشمندان کم ادعا با ۸۰ مقاله آی اس آی و ۹۰ مقاله علمی شخصیتی است که دانشگاه را با صنعت در کنار هم مدیریت کرده است.

روحانی با اشاره به مطالب منتشر شده در برخی رسانه ها درباره نیلی گفت:در برخی رسانه ها آمد که دکتر نیلی مطلوب رئیس جمهور نیست ایشان را برای دست گرمی می فرستد این دروغ است،منتخب من ایشان است، من ایشان را دعوت کردم،همه تحقیقات به من گفته ایشان لیاقت های لازم را دارد حالا یک آقایی مخالف است اشکال ندارد اما چرا دروغ گفته شود که هدف نهاییی،مطلوب نهایی ایشان نیست نخیر مطلوب نهایی ایشان است و ایشان فردی شایسته است.

وی با اشاره به مطالب نسبت داده شده به نیلی درباره گذشته اش نیز بیان کرد: چرا اتهام می زنید؟ والله بالله تالله باید پاسخ گو باشیم.
آقای رسانه محترم که هرچیزی را آزاد می دانید چرا اینکار می کنید؟ ما هم آن حساسیت را که شما دارید داریم،مگر دولت و مجلس از هم جدا هستند؟

رئیس جمهور در پایان از نمایندگان خواست به وزیر پیشنهادی رای بالا بدهند.

عزیز اکبریان نماینده کرج به عنوان نخستین مخالف وزیر پیشنهادی گفت: آقای نیلی چرا از فتنه تبری نمی جویی؟ چرا آقایان تا به فتنه می رسند سکوت می کنند؟آقای نیلی ۴ماه است سرپرست دانشگاه تهران است در طول تاریخ ۱۰۰ ساله انقلاب برای اولین بار است بزرگترین مرکز علمی کشور ۹ ماه است با سرپرست اداره می شود؟

وی گفت: روزنامه های اصلاح طلب می نویسند رهبر رفت امید آمد؟ رهبر یعنی دکتر رهبر؟ امید هم یعنی دکتر امید. ما از این مسائل به سادگی نمی گذریم.

اکبریان خطاب به وزیر پیشنهادی گفت: سردمدار کسانی که نامه به رهبری نوشتند شما بودید نامه ای که علیه بسیج در جریان اوج فتنه بوده است.نامه ای به رئیس جمهور نوشته اید مطالبی به کار برده اید که بویی از مطالب اسلامی در آن وجود ندارد.

نبویان عضو جبهه پایداری در مخالفت با وزیر پیشنهادی گفت: در دوره مدیریت ایشان دختر و پسر با هم ورزش می کردند و تصاویر سفر مختلط به ترکیه هنوز هم وجود دارد و به بهانه های مختلف برنامه های جشن برگزار شده از جمله مجوزهای مختلف برای کنسرت صادر شده است.

وی گفت: اگر کسانی بخواهند آرامش محیط دانشگاه را به هم بزنند به علم و دانش خیانت کرده اند.

ابراهیم نکو در موافقت با وزیر پیشنهادی گفت: از زمانی که این وزیر محترم و سالم مطرح شده خبرگزاری ها مدام یک نماینده ها را به کل کمیسیون آموزش تعمیم می دهند و این به مصلحت نظام نیست.

نکو گفت: اظهار نظر یک فرد ملام تصمیم گیری نیست و این فرد را اگر عمدا این حرف را زده باشد مغرض می دانم.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس با اشاره به نقل قول یکی از نمایندگان درباره نجفی سرپرست وزارت علوم گفت: آقای نجفی یادداشتی داده اند که گفته اند ذیل نامه مذکور را امضا نکرده اند و قبلا هم این را اعلام کرده است.

قسیم عثمانی نماینده بوکان در موافقت با وزیر پیشنهادی گفت: قرار بود جلسه رای اعتماد به وزیر علوم باشد اما گویا جلسه محکومیت جریان فتنه است در حالی که جریان فتنه محکوم است اینکه هر وزیری مطرح می شود بحث فتنه مطرح شود یک بحث انحرافی است،اگر دکتر نیلی خود را از جریان فتنه مبرا نمی دانست از طرف رئیس جمهور معرفی نمی شد و من از ایشان می خواهم صراحتا در این رابطه اعلام موضع کند.

قسیم عثمانی در خصوص انتقاد یک نماینده از وقوع تخلفی در زمان مدیریت نیلی گفت: در زیر مجموعه همه مدیران تخلف اتفاق می افتد اگر قرار باشد همه مدیران بخاطر تخلف زیر مجموعه برکنار شوند دیگر مدیری باقی نمی ماند.

وی ادامه داد: اگر پاسدارهای گذشته را هم قبول نداشته باشیم دیگر چه کسی را می خواهیم قبول داشته باشیم؟
وی با اشاره به نامه ای خطاب به رهبر انقلاب که گفته می شود نیلی آن را امضا کرده گفت: چرا متن این نامه را نمی خوانید؟ در این نامه گفته شده  لشکر کشی نیروهای غیردانشگاهی مگر لشکر کشی نشد؟ گفته شده حمله شبانه به دانشگاه ها، مگر این اتفاقات نیفتاد؟ این یعنی فتنه؟

در حال به روز رسانی…

منتشر شده در :2014/10/29 - 10:10|شناسه خبر: 1245 524 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه