امروز :چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۵۵:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

شرط ظریف برای توافق با ۱+۵

«بورگه برنده» وزیر امور خارجه نروژ که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است امروز یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. وزرای امور خارجه دوکشور در این ملاقات پیرامون مناسبات دوجانبه ، تحولات منطقه بویژه مسائل عراق ، سوریه و افغانستان بحث و تبادل نظر کردند. محمد جواد […]

«بورگه برنده» وزیر امور خارجه نروژ که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است امروز یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزرای امور خارجه دوکشور در این ملاقات پیرامون مناسبات دوجانبه ، تحولات منطقه بویژه مسائل عراق ، سوریه و افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

محمد جواد ظریف در این دیدار با اشاره به سفر وزیر امور خارجه نروژ به تهران تامید کرد:  زمینه برای گسترش مناسبات دو جانبه بیش از پیش فراهم شده است.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به تحصیل دانشجویان ایرانی در نروژ ، موضوع مشکلات تحصیلی و اقامت برخی از دانشجویان ایرانی در نروژ را یادآور شد و تصریح کرد: همانگونه که در ملاقات قبلی در نیویورک مطرح کردم وضعیت دانشجویان ایرانی در نروژ برای ما مهم است و علاوه بر این افکارعمومی در جمهوری اسلامی ایران نیز این موضوع را با حساسیت دنبال می کند.

وی خواستار روشن شدن وضعیت برخی از دانشجویان ایرانی که از تحصیل باز مانده اند، شد.

ظریف همچنین در خصوص مذاکرات هسته ای با گروه۱+۵ تاکید کرد: در صورتیکه حقوق هسته ای جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شود ، ایران آماده توافق است.

وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه بر ضرورت همفکری و تعامل کشورهای منطقه برای غلبه بر بحرانهای موجود بویژه در عراق و سوریه تاکید کرد.

ظریف در خصوص موضوع مواد مخدر،، نقش جمهوری اسلامی ایران در جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به کشورهای اروپایی را یادآور شد و تصریح کرد: ایران در این راه هزینه های مادی و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

بورگه برنده وزیر امور خارجه نروژ نیز در این دیدار با اشاره به رایزنیهای خود با مسئولین جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به تهران بر اهمیت روابط با جمهوری اسلامی ایران و رایزنی با کشورمان در خصوص مسائل منطقه ای تاکید کرد.

وزیر امور خارجه نروژ با اشاره به مذاکرات جاری هسته ای بین گروه ۱+۵و کشورمان ابراز امیدواری کرد :این مذاکرات به توافق جامع و نهائی منجر شود و تصریح کرد: این توافق شرایط جدیدی را در مناسبات بین اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران ایجاد خواهد کرد.

بورگه برنده افزود: با توجه به شرایط عراق و سوریه ، همکاریهای منطقه ای برای غلبه بر مشکلات اجتناب ناپذیر است.

وزیر امور خارجه نروژ در مورد وضعیت دانشجویان ایرانی نیز گفت :دو سوم درخواستهای دانشجویان برای تحصیل در نروژ مورد قبول واقع شده است./فارس

منتشر شده در :2014/11/03 - 01:11|شناسه خبر: 1315 746 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه