امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۲۸:۴۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ایرانی ها هرگونه تعرض به صحابه پیامبر را براساس فتوا حرام می دانند

به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شیخ «احمد کریمه» طی اظهاراتی در برنامه «الساده المحترمون» که از شبکه ماهواره ای «آن تی وی» پخش می شود، تاکید کرد که هرگز دست از دعوت به اصلاحات در موسسات دینی برنمی‌دارد. وی با اشاره به اینکه در جریان سفر به ایران سخنرانی‌هایی درباره فقه سنی در […]

به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شیخ «احمد کریمه» طی اظهاراتی در برنامه «الساده المحترمون» که از شبکه ماهواره ای «آن تی وی» پخش می شود، تاکید کرد که هرگز دست از دعوت به اصلاحات در موسسات دینی برنمی‌دارد.

وی با اشاره به اینکه در جریان سفر به ایران سخنرانی‌هایی درباره فقه سنی در ایران داشته است، گفت: یک روز جمعه در یکی از مساجد شیعیان سخنرانی کرده و بر بالای منبر عبارت «رضی الله عن سادتنا ابی بکر، عمر، عثمان، علی و حسن» را بر زبان آوردم و بر این اساس بایستی از سوی دولت و موسسه الازهر شریف تجلیل می‌شدم.

وی که استاد شریعت اسلامی دانشگاه الازهر است، اظهار داشت که از سوی «محمد حسن زمانی» رایزن فرهنگی ایران در قاهره برای سفر به ایران دعوت شدم و پیش از انجام این سفر به دانشگاه آن را ابلاغ کردم و مخالفتی نیز با این سفر نشد و من نیز مرخصی گرفته و به صورت علنی و جلوی چشم همه راهی سفر شدم.

شیخ کریمه اشاره کرد که اجرای تحقیقات از وی به دلیل این سفر باطل است و باید این سوال را پرسید که بر چه اساسی حکم تعلیق فعالیت برای من صادر شده و مرا به کمیته انضباطی ارجاع دادند، بنده که به طور پنهانی سفر نکرده ام بلکه در مرخصی بودم.   

وی در ادامه تصریح کرد: علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران برای مدارس سنی در کردستان و ترویج مذهب سنی هزینه می‌کند و من قسم می خورم که به آنجا رفته و [با چشمان خود] این را دیدم و ایرانی ها به من تاکید کردند که فتوایی در رابطه با حرام بودن هر گونه تعرض به صحابه و همسران پیامبر اکرم (ص) صادر شده است.

وی در ادامه گفت که باندهای وابسته به حزب ملی از وی می خواهند که سکوت کرده و ندای اصلاحات سر ندهد.

شیخ کریمه همچنین از سفارت مصر در تهران خواست تا گزارش سفرش را آماده کند تا اگر اشتباهی رخ داده مورد مواخذه قرار گیرد.

وی همچنین گفت که انجمن تقریب و اعتدال را با هدف گردهمآیی مبلغان مسلمان تاسیس کرده که هدف از آن تشریح دین درست است و پیشنهاد کرده است که از میان ۳ پایتخت اعم از امان، بغداد و بیروت، یکی به عنوان مقر اصلی این انجمن باشد اما خواسته قلبی وی این است که مقر اصلی آن در قاهره قرار گیرد.

شیخ کریمه در ادامه اظهار داشت که طی نامه ای به رئیس دانشگاه الازهر نسبت به صدور حکم تعلیق فعالیت وی به مدت ۳ ماه اعتراض کرده و ۳۰ سند را نیز ضمیمه نامه خواهد کرده است.

وی اشاره کرد که تا کنون حکم مربوط به تعلیق سه ماهه فعالیتش به طور رسمی به وی ابلاغ نشده است و وی تنها از طریق رسانه های خبری از آن مطلع شده است.۱۳۹۳۰۸۱۲۱۶۰۰۰۰۲۵۲۳۹۹۴۷۰۳

منتشر شده در :2014/11/04 - 12:11|شناسه خبر: 1409 800 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه