امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۶:۲۳:۳۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

رکورد کودکان بی خانمان آمریکایی زده شد

  یک گزارش جدید در آمریکا در مورد کودکان خیابان خواب منتشر شده که تعجب بسیاری را برانگیخته است. این گزارش حاکی از سیر صعودی آمار کودکانی است که تنها یا با والدین خود، مجبورند در خیابان بخوابند. به گزارش خبرگزاری الجزیره، این گزارش بحث برانگیز که توسط مرکز ملی خانواده های بی خانمان آمریکا […]

 

یک گزارش جدید در آمریکا در مورد کودکان خیابان خواب منتشر شده که تعجب بسیاری را برانگیخته است. این گزارش حاکی از سیر صعودی آمار کودکانی است که تنها یا با والدین خود، مجبورند در خیابان بخوابند.

به گزارش خبرگزاری الجزیره، این گزارش بحث برانگیز که توسط مرکز ملی خانواده های بی خانمان آمریکا و در روز دوشنبه منتشر شده نشان می دهد که از هر ۳۰ کودک آمریکایی ۱ نفر بی خانمان است. این یعنی یک رکورد تاریخی که تاکنون در آمریکا سابقه نداشته است. یکی از عمده ترین علت های بروز این رکورد، مشکلات و رکود اقتصادی است که در چندسال گذشته گریبان خانواده های آمریکایی به خصوص طبقه متوسط این کشور را گرفته است.

این گزارش که ایالت به ایالت آمریکا را شامل می شود نشان می دهد که مجموعاً ۵/۲ میلیون کودک آمریکایی بی خانمان هستند. مرکز ملی خانواده های بی خانمان، دولت آمریکا را به خاطر رشد سریع فقر که منجر به این اتفاق شده به شدت سرزنش کرده است. این مرکز همچنین افزایش هزینه های زندگی و همچنین بالارفتن نرخ جرم و جنایت را یکی از عوامل اصلی بی خانمانی افراد جوان در جامعه امروز آمریکایی عنوانی کرده است.

گزارش این مرکز اختلاف فاحشی با آخرین آمار کودکان بی خانمان که توسط وزارت آموزش و پرورش آمریکا اعلام شده بود، دارد. این وزارتخانه تعداد کودکان و نوجوانان بی خانمان را ۳/۱ میلیون نفر اعلام کرده بود که در آن از شمارش کودکان بی خانمان پیش دبستانی صرفنظر کرده بود.

منبع: الجزیره

ترجمه: شفقنا

منتشر شده در :2014/11/17 - 04:11|شناسه خبر: 1661 512 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه