امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۴:۲۲:۳۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ایران ۱ – کره جنوبی ۰؛ هت‌تریک کی‌روش

به گزارش ک ب آنلاین، در هوای بارانی عصر سه‌شنبه، دو تیم ایران و کره جنوبی مسابقه دوستانه حساس خود را در ورزشگاه آزادی برگزار کردند که در نهایت ایران با تک گل آزمون بازی را با پیروزی به پایان رساند. ورزشگاه آزادی، تماشاچی: حدود ۱۲ هزار نفر داور: والنتیو کئوالنکو؛ کمک ها: نامور ساید […]

۰۰۹۹۶۳۸۶به گزارش ک ب آنلاین، در هوای بارانی عصر سه‌شنبه، دو تیم ایران و کره جنوبی مسابقه دوستانه حساس خود را در ورزشگاه آزادی برگزار کردند که در نهایت ایران با تک گل آزمون بازی را با پیروزی به پایان رساند.

ورزشگاه آزادی، تماشاچی: حدود ۱۲ هزار نفر
داور: والنتیو کئوالنکو؛ کمک ها: نامور ساید کامسیروف، علیشر عثمانوف

اخطار: پژمان منتظری (۶۱) و اشکان دژاگه (۹۳) برای ایران، سون هیونگ مین (۳۲) و پارک جو هو (۶۹) برای کره جنوبی

گل: سردار آزمون ۸۱”

ایران: علیرضا حقیقی، خسرو حیدری (۶۲ وریا غفوری)، احسان حاج‌صفی، سیدجلال حسینی، جواد نکونام، مسعود شجاعی (۵۹ سروش رفیعی)، آندرانیک تیموریان، پژمان منتظری، رضا قوچان نژاد (۵۹ سردار آزمون) ، علیرضا جهانبخش (۷۴ امید ابراهیمی)، اشکان دژاگه
سرمربی: کارلوس کی‌روش

کره جنوبی: جین هیون، جانگ هیم سو، کیم چانگ سو، کواک تاه‌وی، پارک جو هو، سونگ هیونگ می، لی چون هو، یون سوک یونگ، کو جا چئول، کی سونگ یونگ، لی چونگ هو
سرمربی: اولی اشتلیکه

شرح گل:
۱ ـ صفر(ایران): خطای مدافعان کره روی امید ابراهیمی کاشته ای چسبیده به محوطه جریمه را نصیب ایران کرد که نکونام با یک ضربه تماشایی توپ را به تور دروازه کره دوخت و این توپ با حضور به موقع و سریع سردار آزمون تبدیل به گل اول ایران شد.
کادرفنی و بازیکنان کره اعتراض شدیدی به این گل داشتند و آن را خطا می دانستند.

شرح بازی در نیمه اول
سانتر عالی حاج صفی از چپ  وضربه زیبای قوچان نژاد می توانست ایران را صاحب یکی از زیباترین گلهای سالیان اخیرش کند اما ضربه گوچی را گلر کره در حالتی نامتعادل مهار کرد ،در برگشت هم آندو نتوانست در موقعیت ایده آل دروازه را بگشاید.
ایران کره جنوبی در حضور ۲۲ هزار تماشاگر بیست وهشتمین دیدار خود را از ساعت ۱۶:۳۰  آغاز کردند ،کره جنوبی زخم خورده از دیدار های آخرش برابر ایران وشکست خانگی در واپسین دیدار با تمام توان محکم کار راشروع کرد ،ایران هم که کره را آماده ومصمم برای برد دید بازی را جدی تر از یک دیدار صرفا تدارکاتی گرفت وثمره این کنش و واکنش انجام یک دیدار نسبتا جاندار در نیمه اول بود ،علیرضا حقیقی با ۲ “سیو” هنرمندانه از بهترین مردان ما بود و نقش خود را به عنوان گلر اصلی و بی بدیل فوتبال ملی پررنگ کرد مضافا بر این که حاج صفی جوان هم یکی از مردان لایق وشایسته ما بود که ضمن آنکه توپی رااز خط دروازه بیرون کشید ودروازه مان را از یک خطر مهم نجات داد،با  سانتری دیدنی فرصت جدی یک گل ایده آل را فراهم کرد ،در اوایل بازی هم یک سانتر دلپذیر از اشکان دژآگه از چپ که روی نقطه پنالتی به ۲ مرد حمله ور ایران رسیده وبه خاطر کم دقتی و تیز چنگی مدافعان کره ای به هدر رفت از مهمترین لحظاتی بود که فرصت گلزنی را نصیب مردان ایران کرد.

شرح بازی در نیمه دوم
در حالی که بازی در نیمه دوم با کمترین کیفیت و در سطح دربی های استقلال و پرسپولیس برگزار می شد. تعویض امید ابراهیمی به جای علیرضا جهانبخش و حرکت این بازیکن موقعیتی را نصیب ایران کرد که ۱۰ دقیقه قبل از پایان بازی، باعث شد دروازه کره روی پاشنه بچرخد. بازی با این گل شکل کاملا متفاوتی گرفت و با درگیری های گاه و بیگاه بازیکنان دو تیم و حرکات خشن کره ای ها پیش رفت و به انتها رسید و در پایان مسابقه هم بیم آن می رفت که درگیری شدیدی بین بازیکنان دو تیم با داور بازی شکل بگیرد که وساطت کارلوس کی روش جواد نکونام و سرمربی کره فضا را کمی آرام کرد. البته در این لحظه دوباره درگیری بین بازیکنان شدت گرفت و علیرضا حقیقی، آندو تیموریان و یکی دو بازیکن دیگر تا مرز درگیری فیزیکی پیش رفتند.
در نهایت ایران با همان گل آزمون سومین پیروزی متوالی یک ـ صفر خود را با کارلوس کی روش مقابل کره جشن گرفت.

اگرچه این مسابقه از نظر کیفی تماشاگران را راضی نکرد اما حساسیت لحظات آخر، برد را صاحب ارزشی فراتر از یک بازی دوستانه کرد.

حاشیه‌های بازی:
* مسوولان برگزاری بازی ایران و کره با پخش ترانه ای از مرتضی پاشایی یاد او را گرامی داشته اند. پاشایی که جمعه دارفانی را وداع گفته، هواداران بسیاری در میان علاقمندان به فوتبال دارد.

* تا این لحظه تعداد خبرنگاران کره ای که برای پوشش این مسابقه به تهران آمده اند، بیش از همتایان ایرانی است.

* یک خبرنگار بانو بین خبرنگاران کره ای حضور دارد و در حال حاضر در اتاقکی نشسته که قرار است گزارشگر کره ای بازی را از آنجا گزارش کند.

* نزدیک به ۵۰ هوادار کره ای در ورزشگاه آزادی حضور دارند و طبق معمول با سروصدای وحشتناک حواس ها را به سمت خود معطوف کرده اند.

* در شرایطی که دو تیم قصد ترک زمین مسابقه و حضور در رختکن را داشتند هواداران ایرانی به هو کردن تیم کره پرداختند که رفتار جالبی نبود. همچنین آنها به شدت علی کریمی مربی تیم‌ملی فوتبال ایران را که اولین نیمکت نشینی اش در آزادی را تجربه می‌ کند، تشویق کردند.
دقایق حساس:
دقیقه ۵: حرکت انفرادی اشکان دژاگه از جناح چپ و سانتر او روی دروازه کره، توسط مدافعان حریف دفع شد.
دقیقه ۹ : در حالی که ایران شرایط مناسبی برای ایجاد موقعیت روی دروازه کره داشت، مسعود شجاعی توپ را لو داد تا ضدحمله برق آسای کره ای ها خطری جدی روی دروازه ایران ایجاد کنند اما پاس به بیرون مهاجم کره لی چانگ یونگ و ضربه سر هو با دفع توپ هوشمندانه حاج صفی، راهی به دروازه ایران نیافت.
دقیقه ۱۰: علیرضا حقیقی با یک واکنش خوب شوت سنگین مهاجم کره را از روی خط دروازه دفع کرد.
دقیقه ۳۲ : نکونام روی ضربه کرنر فرصت سر زنی پیدا کرد که ضربه اش به بالای دروازه رفت.
دقیقه ۳۶: سانتر عالی حاج صفی از جناح چپ با ضربه سر قوچان نژاد از فاصله ده متری با دفع دروازه بان مقابل پای تیموریان افتاد که ضربه او راه به جایی نیافت و به بیرون رفت.
دقیقه ۴۰: حمله تیم کره و حرکت ترکیبی بازیکنان این تیم موقعیت خوبی را نصیب سونگ‌هیونگ‌می کرد که شوت او با واکنش عالی علیرضا حقیقی دفع شد.
دقیقه ۵۸: شوت زمینی آندو در دستان گلر کره آرام گرفت.
دقیقه ۶۱: سانتر خسرو حیدری با ضربه ی سر قوچان نژاد از کنار دروازه کره به بیرون رفت.
دقیقه ۶۴: ضربه سر لی کن هیو از بالای دروازه حقیقی به بیرون رفت.
دقیقه ۷۸: شوت روی پای اشکان دژاگه از فاصله ۲۵ متری توسط دروازه بان کره مهار شد.

منتشر شده در :2014/11/18 - 07:11|شناسه خبر: 1681 595 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه