امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۳:۴۵:۲۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جوابیه مدیرکل منابع انسانی تعزیرات حکومتی کشور به اظهارات بزرگواری

دیگر چماق در ادبیات مردم ما بواسطه دانش و شعور فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی که دارند جایگاهی ندارد . چماق مظهر جهالت و نادانی است و قلم نماد منطق و دانایی

بزرگواری  ک ب آنلاین :پس از انتشار خبری با عنوان “از پابوسی هاشمی تا مترسک های اصولگرا/روی گردانی مردم به مسئول ملی”در این پایگاه اطلاع رسانی مدیرکل منابع انسانی تعزیرات حکومتی کشور با ارسال جوابیه ای به پایگاه اطلاع رسانی “عصردنا”به این خبر واکنش نشان داد .

متن این جوابیه که عینا منتشر می شود به شرح زیر است :

به نام تغییر دهنده تغییر ناپذیر

جناب آقای علیبازی

مدیر محترم سایت “عصردنا”

سلام علیکم

مطلبی تحت عنوان شکست جلسه اصولگرایان در شیراز مطرح نمودید که آنچه به ذهن مخاطب می رسد جز نگاه هدفمند ، جهت دار و برنامه ریزی شده سایت جنابعالی در راستای حمایت از افرادی خاص و تخریب دیگران ،چیز دیگری استنباط نمی شود. هر چند انتظار عمومی از جنابعالی بعنوان مدیر سایت حفظ و پایبندی به منشور اخلاقی و ارزشهای رسانه ای است نه دامن زدن به حواشی بی ارزش و تخریب دیگران بخاطر منافع و مطامع دنیوی افرادی خاص که مردم بهتر از من و شما سابقه، عملکرد و عقبه آنها را می دانند.

لذا بنا به مشورتی که با جناب آقای دکتر مژدهی صورت گرفت و به حکم وظیفه دینی و اخلاقی و به منظور وحدت ، همدلی و همگرایی و جلوگیری از انشقاق و اختلاف و با نگاه به آینده استان فعلاً از پاسخ دادن به حواشی صورت گرفته معذور و ان شاءاله در آینده نزدیک و در فرصت مناسب مطالب و مستندات مهمی جهت تنویر افکار عمومی ارائه خواهد شد .

و اما :

حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بزرگواری

سلام علیکم

متعاقب جلسه برگزار شده شیراز که حواشی زیادی را بنا به دلایل پیدا و پنهانی که داشت، مطالبی را در سایت استانی “عصردنا” ، نگران ، عجولانه و فارغ از تدبیر و منطق سیاسی مطرح نمودید که جا دارد جهت تنویر افکار عمومی پاسخ داده شود.

هرچند مردم عزیز و فهیم این آشفتگی و بهم ریختگی ادبیات کلامی و رفتاری شما را به توالی و در ادوار مختلف تجربه کرده اند و کاملاً با ویژگی های اخلاقی و رفتاری شما آشنا، اما ضمن تشکر از برادر عزیزم جناب آقای دکتر فیاض بخش که جوابیه ای را در دیگر سایت استان در پاسخ به مسایل مطرح شده به طور جامع و کامل به نظر مردم عزیز رساندند، نیاز دیدم که در راستای مواردی که در حوزه سازمان تعزیرات حکومتی به دلیل ضعف مفرط جنابعالی از قوانین و مقررات مطرح شد به استحضار مردم فهیم که به خوبی این اظهارو نظرها را تجزیه و تحلیل می کنند برسانم.

فرمودید که «فردی که باید به فکر تنظیم بازار و قیمتها باشد به فکر نشست انتخاباتی است.» مستحضریدکه: سازمان تعزیرات حکومتی به موجب ماده واحده مجمع تشخیص مصلحت نظام مصوب ۱۳۷۳ وظیفه رسیدگی وصدور حکم درخصوص تخلفات اقتصادی را بعهده دارد و تنظیم بازار و کنترل و تعیین قیمتها توسط کارگروهی متشکل از وزارت صنعت ، معدن و تجارت ،وزارت جهاد کشاورزی و وزارت دادگستری انجام می پذیرد و شناسایی متخلفین بعهده سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه است که اصلاح قانون مزبور در زمان نمایندگی جنابعالی و در سال ۱۳۹۲به تصویب رسیده است و قبل از اظهار نظر ایجاب می نمود تفرقی به قانون نظام صنفی که خود از تصویب کنندگان آن بودی صورت می گرفت .

بنابراین وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی نظارت بر بازار و تعیین قیمت نیست هرچند تعزیرات می تواند با دیگر دستگاههای مسئول در این زمینه همکاری داشته باشد. لذا در این قانون هیچ اشاره ای به نقش نظارتی سازمان تعزیرات نشده است که قانونگذار به خوبی و با تشخیص درست این تفکیک را قائل شدند(نظارت – رسیدگی ) چرا که شاکی و متشاکی نمی تواند به لحاظ حقوقی یک مرجع باشد، البته از شما که با ادبیات حقوقی آشنا نیستید انتظاری غیر از این نبست اما به لحاظ جایگاهی که دارید انتظار می رود معلومات و دانش حقوقی خود را جهت اشراف به موضوعات مختلف در راستای ایفای نقش نمایندگی مردم افزایش دهید.

البته مردم عزیز نیک می دانند که هدف جنابعالی از مطرح نمودن این موضوع دغدغه ها و نگرانیهای مردم نیست چرا که فضای کشور وفشارهای اقتصادی استکبار و ایادی آنها برای مقابله با انقلاب اسلامی و بخصوص تحریم های ظالمانه آنان عنان را از ید نه تنها وزارت صنعت معدن و تجارت بعنوان متولی نظارت بر بازار بلکه مسئولین ، دست اندرکاران و تصمیم گیرندگان حوزه های اقتصادی گرفته است و نه تنها خواص حتی عوام ما هم به این موضوع واقفند. آیا وضعیت قیمت نفت در بازارهای بین المللی و نوساناتی که در راستای اهداف استکبار شاهد هستیم، نگران کننده نیست؟

حجت الاسلام : اقتصاددانان تئوریهای اقتصادی ازجمله عرضه و تقاضا را تنظیم کننده بازار می دانند نه نگاههای امنیتی و بخشنامه ای به بازار را . در اقتصادهای باثبات عرضه و تقاضا بازار را تنظیم می کند نه جریمه و فشار. شرایط امروز کشور مساعد این نوع ادبیات غیر علمی و غیر منطقی نیست. نمی توان همراه و همگام با استکبار بنگاههای اقتصادی نیمه تعطیل کشور را که در شرایط سخت و زیانبار ، تمام همت خود را برای تولید بی جان و اشتغال کم رمق این کشور بکاربستند را تهدید کرد.

گرانی و افزایش قیمتهایی که در سالهای اخیر بخصوص نوساناتی که در قیمت ارز بوجود آمد و تقریباً نزدیک به صد در صد باعث افزایش قیمتها و سوء استفاده شدید افراد سودجو شده و فشارهای مضاعفی را برگرده مردم سوار کرده با گرانفروشی متفاوت است. امروز هزینه های تولید به دلیل همین فشارها و تهدیدها به شدت بالارفته و تولید کننده راهی جز افزایش قیمتها ندارد همچنانکه مردم عزیز به خوبی می دانند که این افزایش قیمتها با نظر دولتها و پس از بررسی های کارشناسی صور ت می گیرد. ضمناً اگر گرانفروشی هم اتفاق بیفتد وظیفه وزارت صنعت ، معدن وتجارت هست که پرونده تشکیل دهد و به سازمان تعزیرات جهت رسیدگی ارسال نماید که در این صورت همکاران تلاشگر و زحمتکش اینجانب در اسرع وقت به این پرونده ها رسیدگی می کنند و عملکرد امروز سازمان تعزیرات حکومتی چه در دولت گذشته و چه در دولت فعلی به شدت مورد تأیید مسئولین رده بالای مملکتی بوده و هست و بارها در مجامع و جلسات رسمی بیان شده است.

جنابعالی یکبار در دولت گذشته هم از وزیر محترم وقت دادگستری به منظور تضعیف نمودن شخص رییس سازمان همین سئوال را به دلیل عدم آشنایی با قوانین و مقررات کشور مطرح نمودی که با واکنش تند نمایندگان ملت روبه روشد ی ! نکند فراموش کرده ای؟ البته از اینکه نماینده مردمم مورد بی مهری قرار بگیرد خوشحال نمی شوم.

مگر تمام تلاشت را برای عزل ریاست سازمان و انتقام از مردم به خاطر آراء پاک و بدون از غل و غشی که داده بودند بکار نگرفتی ؟ نتیجه چه شد؟ نه تنها عزلی صورت نگرفت بلکه علیرغم تمام شانتاژها و هجمه های صورت گرفته شما و نزدیکانت مورد تأیید و تکریم دولت جدید هم قرار گرفت. چرا که مردم نیک می دانند عزت و ذلت دست خداست (تعزمن تشاء و تذل من تشاء) اگر نیت خدایی باشد خداوند در همه حال حافظ و نگهدارتان خواهد بود در غیر این صورت چوب خدا را زمانی خواهید دید که دیگر دیر شده است.

جنابعالی به نوعی همه افراد شرکت کننده را فاقد صلاحیت وکالت مردم دانستی و به نوعی نقش شورای نگهبان را هم ایفا می کنید . فکر نمی کنید با چنین اظهاراتی به جایگاه شورای محترم نگهبان خدشه و آسیب جدی وارد می کنید؟

اشاره کردید که افراد شرکت کننده در جلسه شیراز همه مترسک هستند که اگر چنین نظری دارید این ترس و بهم ریختگی و پریشانی چرا!! به نوعی تضادآشکار در گفتارت مشاهده می شود که اینچنین آشفتگی کلامی دارید!ا لبته عمر سیاسی شما نه تنها رو به افول بلکه تمام شده است و خودبه خوبی به این نتیجه رسیدی که اینچنین اظهار نظر می کنید!

حجت الاسلام: چه زیبا گفته اند «شرف المکان بالمکین» اعتبار مکانها به انسانهایی است که در آن زیسته اند. مجلس شورای اسلامی جایگاه بزرگی است و از شأن و منزلت بالایی برخوردار هست و چه خوب بود این شأن که بواسطه رأی مردم( که البته حرف وحدیث های زیادی هم دارد و جای بررسی و تأمل و……) بدست آوردی را با شرافت حفظ می نمودی ولی حیف و صدحیف که از تریبون رسمی مجلس ادبیاتی را بکار بردی که در شأن و جایگاه مردم ما نبود.

مردم ما شاید بواسطه فقرو نداری وکم توسعه یافتگی نتوانستند به آن جایگاهی که استحقاقش را داشتند برسند اما به لحاظ سطح فکری، دانش و آگاهی های عمومی ، شور و شعور ، فرهنگ و مشارکت سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی که دارند زبانزد عام و خاص و مسئولین نظام هستند . به تعبیر جناب بهمن بیگی که خدای رحمتش کند و کمک شایانی به علم آموزی و فرهنگ استان ماداشته اند،دیگر تفنگ نماد فرهنگ و تمدن مانیست امروز قلم و منطقی که بواسطه قلم فراگرفته ایم نماد فرهنگ و تمدن مردم دیار ماست .

دیگر چماق در ادبیات مردم ما بواسطه دانش و شعور فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی که دارند جایگاهی ندارد . چماق مظهر جهالت و نادانی است و قلم نماد منطق و دانایی. مجلس به فرموده حضرت امام خمینی بنیانگذار کبیر انقلاب در رأس امور و محل قانونگذاری است و کسی که بعنوان نماینده در آن جایگاه قرار می گیرد باید شأن و جایگاه مردم حوزه انتخابیه را با ادبیاتش نه تنها حفظ بلکه ارتقاء دهد .آیا از ادبیات شما مردم چنین برداشتی را دارند؟

فرمودیدکه «برخی دردورگذشته انتخابات نتوانستد یک سوم رای مردم راکسب نماید» متأسفانه ماها حافظه تاریخی ضعیفی داریم اما این دلیلی برای کتمان واقعیتها نخواهد بود. همه شاهد بودیم که در دور گذشته انتخابات علیرغم تمام بد اخلاقی ها ، بی مهری ها و ناملایمات سیاسی و بدون اتکا به گروههای زر و زور ، قدرت و ثروت و در اندک زمانی محدود مورد اعتماد نزدیک به ۳۰ هزار رأی خالص وبدون غل و غش مردم عزیز قرار گرفته است که این آمار برای یک بار حضور و در زمانی بسیار کم رقم خورد. بدانید رأی ناشی از حمایت و تشویق و ترغیب کارگزاران وقت وچوب حراج زدن به دستگاههای اداری نظام نتیجه ای جز وکیل الدوله شدن نداشته و نیک می دانید اگر این حمایتها نبود و انتخابات در یک فضای رقابتی و عادلانه برگزار می شد به سرنوشت آراء گچساران خودگرفتار می شدی؟

احتمالاً گذشته ات را از یادبرده ای که چندبار در انتخابات شرکت نمودی و چه جوابی از مردم دریافت نمودی؟! نکند بسیج امکانات دولتی را در دولت گذشته که فشار مضاعف را به تمام معنی برکارمند و غیر کارمند با تهدید و تطمیع آورده بودند و به تعبیری ابرو باد و مه خورشید و فلک دست بکارشدند تا ……………………. را از یاد برده ای؟ نکند از یاد برده ای که برای مدرک اکابرت چه کارها که نکرده ای و به چه کسانی که متوسل نشدی؟

همین جا لازم است هم به جنابعالی و هم به همه مردم عزیزم اعلام بکنم که اکنون که به لطف و عنایات حضرت حق، ریاست سازمان مورد اعتماد دولتهای مختلف قرار گرفته و بیش ار پنج سال و اندی در سازمان تعزیرات حکومتی مشغول خدمت می باشد، به مدد و یاری باریتعالی و با توسل به اهل بیت (ع) در آینده ای نزدیک جهت خدمت بیشتر به مردم و ورود به صحنه انتخابات بنا به درخواستهای مکرر مردم از سمت فعلی استعفاء و خود را در معرض انتخاب مردم قرار خواهد داد و از تمامی عزیزانی که آمادگی حضور در این عرصه را دارند از هر حزب و جناح و گروه سیاسی عاجزانه خواهش می کنم تا به منظور توسعه استان و حضور حداکثری در انتخابات آتی با هرسلیقه و بینش سیاسی که دارند خود را در معرض انتخاب وآزمون مردم قرار دهند.

خدایا چنان کن سرانجام کار
توخشنود باشی و مارستگار

ذوالفقار فاطمی
مدیرکل منابع انسانی سازمان تعزیرات کشور

منتشر شده در :2014/12/21 - 12:12|شناسه خبر: 2259 1182 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه