امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۱۲:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

حفظ انقلاب با تهمت وتخریب ممکن نیست

اعضای کابینه یازدهم همگی بر یک نکته متفق‌القول هستند و آن هم دعوت جامعه به اخلاق است. آنها خوب می‌دانند نتیجه پیش رو قراردادن اخلاق، وحدتی می‌شود که در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی حل‌کننده بسیاری از مشکلات است. اعضای کابینه تدبیر و امید در توصیه جامعه به اخلاق برایشان اهمیت ندارد در جایگاه اقتصادی دولت هستند یا اطلاعات چراکه هدف همه آنها تحقق خواست ملت است که جز در سایه آرامش و وحدت امکانپذیر نیست.

وزیر اطلاعات از جمله وزرایی است که در‌این مسیر بسیار با اراده گام برمی‌دارد که نمونه اخیر آن در سفری که به استان خراسان رضوی داشت، مشهود است. حجت‌الاسلام علوی گفت: انقلابی که برای اجرای احکام به وجود آمده حفظش از طریق شرع مقدس امکان‌پذیر است. وی در مراسم نکوداشت پیشگامان انقلاب اظهار کرد: انقلابی که برای اجرای احکام و احیای شرح مقدس به وجود آمده، حفظش با زیرپا گذاشتن احکام امکان‌پذیر نیست.
اما متاسفانه امروز شاهدیم که برخی به راحتی با دروغ و تهمت دست به تخریب می‌زنند، درحالی که انقلاب با اخلاق، انسانیت و کرامت انسانی حفظ می‌شود. وی با تاکید بر اینکه نگاه به تاریخ و ثبت آن یک ضرورت است، خاطرنشان کرد: اگر در این زمینه کوتاهی کنیم کم‌لطفی کرده‌ایم، چراکه تشخیص راه درست در آینده مبتنی بر کسب تجربه از سرمشق‌های تاریخی است تا در این راه از لغزش‌ها معصون بمانیم. وی با تاکید بر اینکه نقطه ناامیدی نقطه یاری خداست، افزود: امام راحل نیز با الگوگیری از انبیاء الهی حرکت خویش را از نقطه ناامیدی آغاز کرد.
وزیر اطلاعات با اشاره به واقعه ۲۵ شوال و حمله رژیم پهلوی به مدرسه فیضیه عنوان کرد: برخی نزد امام می‌رفتند و با انتقاد از وی به ایشان می‌گفتند تا کی می‌توان با مشت خاکی علیه رژیم پهلوی جنگید. علوی با تاکید بر اینکه ما مامور به تکلیفیم نه مامور به نتیجه، عنوان کرد: وقتی کسی به تکلیف فکر می‌کند و نتیجه آن را به اراده خدا واگذار می‌کند قطعا در میدان پیروز خواهد بود و این همان اقدامی است که امام راحل انجام داد. وزیر اطلاعات با اشاره به فعالیت‌های امام در سال ۱۳۴۲ تا سال‌های ۱۳۵۶و ۱۳۵۷ ادامه داد: در این دو مرحله یأس و ناامیدی در فضا حاکم بود اما امام دست به حرکت زدند و مرجعیت متکثر را به وحدت دعوت کردند.
دولت به دنبال ایجاد سرو صدا نیست
وزیر اطلاعات در آران و بیدگل هم گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید حرکت در مسیر پیشرفت، توسعه و خدمت به مردم کشور با رعایت احکام الهی- اسلامی است. علوی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در شرایط سخت اقتصاد داخلی و فشار تحریم‌ها و بلوکه شدن اموال ایران در خارج از کشور و خالی بودن خزانه ملی و کاهش قیمت نفت با تدبیر و با فکر و مشورت کشور را به درستی اداره کرد. وی با بیان اینکه اگر دولت در این شرایط با تدبیر عمل نمی‌کرد اداره امور کشور دچار وقفه می‌شد، خاطرنشان کرد: این دولت به دنبال ایجاد سرو صدا و عمل نکردن به اهداف اسلامی و زیر پا گذاشتن شخصیت افراد نیست بلکه با تدبیر و هوشمندانه رفتار کردن خدمات خود را به مردم ارائه می‌کند. وزیر اطلاعات ادامه داد: دولت تدبیر و امید در چهارچوب حلال و حرام الهی و با حفظ شخصیت افراد در همه پست‌ها اداره کشور را به پیش می‌برد.
نردبان پیشرفت کشور عمل به ارزش‌های اخلاقیست
وزیر اطلاعات در جلسه شورای اداری آران و بیدگل هم گفت: نردبان توسعه و پیشرفت کشور عمل به ارزش‌های اخلاقی و حفظ آن است. علوی اظهارکرد: مسئولان دولتی در خدمت به مردم و در رفتار با یکدیگر ارزش‌های اخلاقی را رعایت کنند. وی افزود: در چنین شرایط سخت اقتصادی و سیاسی همه باید به‌دنبال حل و رفع مشکلات مردم باشیم نه اینکه قصد بر زمین زدن و سنگ‌اندازی برای یکدیگر را داشته باشیم. وجود شرایط سخت نمی‌تواند دلیل کار نکردن و فعالیت در زمینه خدمت به مردم باشد، بلکه باید به مردم که کار اصلی پیشرفت کشور بر عهده آنهاست خدمت کرد. وی تصریح کرد: بار اصلی کار و فعالیت و حرکت کشور به جلو بر عهده مردم است و دولتمردان و مسئولان فقط هماهنگ‌کننده و خدمت‌رسان هستند. علوی خاطرنشان کرد: خدمتگزاری به مردم از بالاترین ارزش‌ها و یک امانت در نزد دولتمردان است./راک نیوز

منتشر شده در :2015/02/07 - 04:02|شناسه خبر: 3500 665 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه