امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۲:۳۸:۰۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

آثار هنرمندانه کودک ۸ ساله گچسارانی به نمایش گذاشته شد

مبصری با ذکر این نکته که حمایت از فرزند او می تواند در آینده ایلیا و بسیاری از هم نوعانش بسیار مؤثر باشد، ادامه داد: بنا به فرم‌های نظرسنجی، آثار ایلیا، خارق‌العاده توصیف شدند و علاوه بر تحسین آثار ایلیا، توسط هنرمندانی چون آقای شریفی، آقای حقایقی، استاد مشهور نقاشی، وی را به شاگردی خود نیز پذیرفت.

آثار هنری کودک ۸ ساله‌ی اهل گچساران، در نگارخانه‌ی باران واقع در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان کهگیلویه و بویراحمد، به نمایش گذاشته شد.

به گزارش راه ملت، ایلیا مبَصِری، کودک خردسالی است که با آثار هنرمندانه‌ی خود، تحسین بسیاری از بازدیدکنندگان را برانگیخت.

این کودک ۸ ساله، در حوزه‌های هنری از جمله نقاشی، طراحی و هنرهای تجمسی، فعالیت می‌کند و به‌دلیل سن پایین، توجه بسیاری از علاقه‌مندان و بازدیدکنندگان را به‌خود جلب کرد.

پدر این هنرمند خردسال با بیان اینکه این نمایشگاه یک‌هفته‌ای بنا به درخواست مدیرکل آموزش و پرورش استان به مدت یک هفته‌ی دیگر تمدید شده بود، گفت: استقبال مردمی قابل قبولی از نمایشگاه آثار هنری ایلیا صورت گرفت اما در مورد مسئولان استان، برای توجه به این نمایشگاه و حمایت از نخبگان و افراد مستعد توقع بیشتری داریم.

ارمغان مبصری از حضور مدیر دبستان فرزانگان و دانش‌آموزان این مدرسه در نمایشگاه تقدیر کرد و افزود: یقیناً اگر حضور دانش‌آموزان این مدرسه نبود، غیبت بخشی از جامعه‌ی دانش‌آموزی این استان در چنین نمایشگاه هنری، می‌توانست در انگیزه و علاقه‌ی کودک خردسالی چون ایلیا تأثیر منفی زیادی بگذارد اما حضور این افراد، معلمان او و تعداد زیادی از علاقه‌مندان به هنر، اراده‌ی او را در این راه مضاعف کرده است.

وی با اشاره به بی‌پاسخ‌ماندن دعوت از برخی از مسئولان برای حضور در این نمایشگاه، تأکید کرد: ما همچنان منتظر هستیم که حمایت از ایلیا، از شعار و وعده ها به اقدامات عملی ملموس برای حمایت از این کودک مستعد هم‌استانی تبدیل شود.

مبصری با ذکر این نکته که حمایت از فرزند او می تواند در آینده ایلیا و بسیاری از هم نوعانش بسیار مؤثر باشد، ادامه داد: بنا به فرم‌های نظرسنجی، آثار ایلیا، خارق‌العاده توصیف شدند و علاوه بر تحسین آثار ایلیا، توسط هنرمندانی چون آقای شریفی، آقای حقایقی، استاد مشهور نقاشی، وی را به شاگردی خود نیز پذیرفت.

وی در پایان از برخی رسانه‌های مکتوب و مجازی تقدیر کرد و افزود: لازم می‌دانم از سرکار خانم شهرخی به نمایندگی از اهالی رسانه، برای انعکاس اخبار مربوط به این نمایشگاه در صداوسیما تشکر کنم.

گفتنی است خلیفه مبصری، پدربزرگ ایلیا نیز از شاعران استان و سراینده‌ی بیش از ۳۰هزار بیت شعر محسوب می‌شود که بنا به گفته‌ی نزدیکان وی، به‌زودی آثار او نیز منتشر خواهد شد.

منتشر شده در :2015/02/16 - 09:02|شناسه خبر: 4108 660 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه