امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۵۹:۴۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کنگره ۷۴ شهید دانشجوی کهگیلویه و بویراحمد برگزارشد

کنگره ۷۴ شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سردار سیدمحمد باقرزاده و سید ضیاء هاشمی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزارشد.

سرپرست دانشگاه یاسوج در این کنگره اظهار داشت: علم در زندگی انسان راه سعادت و تکامل را به انسان نشان می‌دهد و قران کریم به اهمیت و جایگاه والای علم و دانش بارها تاکید کرده است.

شاپور رمضانی اظهار داشت: اوج فضیلت و برتری شهدای دانشجو دانایی و دانش است زیرا آگاهانه به استقبال شهادت رفتند و برای ارزش‌های اسلامی جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به اینکه برای شناخت جایگاه ارزشمند دانشجوی شهید باید به نقش دانشجو در جامعه توجه کنیم، افزود: نقش دانشجو و دانشگاهیان در انقلاب اسلامی بر هیچ کسی پوشیده نیست.

رمضانی ابراز کرد: اصلی‌ترین پیام شهدای دانشجو پیمودن طریق عزت، آزادی و سربلندی ملت ایران اسلامی بوده و امروزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بالاترین میراث انقلاب اسلامی است. باید همه مسئولان، نخبگان، مردم و به‌ویژه دانشگاهیان در زمینه ترویج ایم موضوع اهتمام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه به عنوان یکی از مراکز ایجاد حرکت و شکل دهی به باورها و افکار عمومی جامعه است، عنوان کرد: دانشجویان همواره همراه حضرت امام(ره) بودند و جایگاه ویژه خود را در دفاع مقدس به اوج رساندند.

سرپرست دانشگاه یاسوج تصریح کرد: کنگره ۷۴شهید دانشجوی استان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری دانشگاه‌های استان و بسیج دانشجویی برگزار شد.

رمضانی با بیان اینکه ستاد برگزاری کنگره شهدای دانشجوی این استان با همکاری دانشگاه‌ها و بسیج دانشجویی تشکیل شد، خاطرنشان کرد: سرکشی از خانواده شهدا، جمع آوری اسناد، تهیه مستند از شهدای شاخص دانشجویی، حضور در مرقد شهید طیب در سوق، رونمایی و راه‌اندازی سایت اطلاع رسانی شهدای دانشجو و تهیه کتاب سه شهید و همچنین تهیه مستند شهید دهراب‌پور و پخش آن از شبکه‌های سراسری و برگزاری ۱۴ یادواره شهدای دانشجویی از جمله عملکرد این ستاد است.

منتشر شده در :2015/02/17 - 02:02|شناسه خبر: 4152 921 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه