امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۴۰:۰۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افزایش ۸۵ درصدی کشف سیگار قاچاق در کهگیلویه و بویراحمد

جانشین دبیر و مسوول دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۸۵ درصدی کشف سیگار قاچاق در استان خبر داد. حسین بهمنی، با بیا …

جانشین دبیر و مسوول دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کهگیلویه و بویراحمد از افزایش ۸۵ درصدی کشف سیگار قاچاق در استان خبر داد.

حسین بهمنی، با بیان این مطلب،گفت : ارزش تقریبی کشفیات در ۱۰ ماهه سال جاری ۱۸۳ میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است .

جانشین دبیر و مسوول دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد : لوازم صوتی و تصویری ، لوازم خانگی ، پوشاک ، فرآورده های نفتی، تلفن همراه، سیگار، انواع فرش، گلیم، پتو، کامپیوتر و قطعات آن عمده ترین کشفیات کالای قاچاق در استان است .

کاهش ۱۰ درصدی تشکیل پرونده های متشکله در حوزه قاچاق

وی تعداد پرونده های تشکیل شده در ۱۰ ماهه سال ۹۲ را یک هزار و ۷۶۷ پرونده اعلام کرد و افزود : یک هزار و ۵۸۶ فقره پرونده در سال جاری تشکیل شد که پرونده های متشکله ۱۰ درصد کاهش داشته است .

این مقام مسئول افزود : تعداد متهمین دستگیر شده در این خصوص یک هزار و ۴۳۰ نفر است که سال گذشته یک هزار و ۸۹۶ نفر در رابطه با کالاهای قاچاق دستگیر شدند .

بهمنی از افزایش ۸۵ درصدی کشفیات سیگار در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت : از ابتدای سال جاری تا پایان دی ماه بالغ بر ۴ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۶۰ نخ سیگار قاچاق در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو میلیون و ۳۴۰ هزارو ۴۸۰ نخ سیگار مکشوفه ، قاچاق سیگار ۸۵ درصد افزایش داشته است .

جانشین دبیر و مسوول دبیرخانه کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان بیان کرد: ۸۵ درصد واردات گوشتی به استان به صورت قاچاق انجام می شود که در صورت تعریف شناسه یاکد رهگیری جدید ، کالا از لحظه ورود تا لحظه عرضه با استفاده از این کد قابل شناسایی و رهگیری است .

رشد ۵۲۰ درصدی کشفیات فرآورده های نفتی نسبت به مدت مشابه سال قبل

وی به کشفیات فرآورده های نفتی اشاره کرد و گفت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۰۸ هزار و ۹۲۵ لیتر فرآورده های نفتی در استان کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کشفیات فرآورده های نفتی ۵۲۰ درصد رشد داشته است .

این مسوول قاچاق فرآورده های نفتی را شامل گازوئیل ، نفت سفید و بنزین دانست و خاطرنشان کرد: قاچاقچیان و سودجویان، فرآورده های نفتی به خصوص گازوئیل را به صورت مخفی ذخیره سازی می کنند و شبانه آن را به استان خوزستان ترانزیت و از آنجا به خارج کشور برده و از این راه سود کلانی به دست می آورند ./فارس

منتشر شده در :2015/02/17 - 03:02|شناسه خبر: 4157 964 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه