امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۰۵:۱۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تاجگردون:تعیین قیمت هر بشکه نفت و دلار در بودجه‌های سالیانه اشتباه بوده است

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ گفت که اعلام قیمت هر بشکه نفت و قیمت دلار در بودجه‌های سالانه از اشتباهاتی بوده که در سال‌های پیشین در بودجه اتفاق افتاده است.

غلامرضا تاج گردون اظهارکرد: ما معتقدیم تعیین قیمت هر بشکه نفت و میزان صادرات در لوایح بودجه علاوه بر اینکه باعث علامت دادن به بازار می‌شود موجب فشار به داخل خواهد شد.
رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ افزود: یکی از اشتباهاتی که همیشه در بودجه‌های سالانه اتفاق افتاده این بوده که قیمت هر بشکه نفت و قیمت دلار در بودجه پیش بینی می‌شد و به این ترتیب علامت بی‌خودی به بازار داده می‌شد. ما باید این روش را تصحیح کنیم و تنها میزان درآمد دولت از صادرات نفت را تعیین کنیم. در نتیجه این دولت است که باید میزان تولید و فروش و صادرات را متناسب با سقف درآمد پیش بینی شده تنظیم کند، دارایی خارجی‌اش را افزایش ندهد و به شکل متناسب قیمت دلار را تعیین کند اما اینکه ما در مجلس بگوییم قیمت هر بشکه نفت و قیمت دلار چه میزان باشد درست نیست.

تاج گردون ادامه داد: سال گذشته قیمت دلار در بودجه ۲۶۵۰ تومان در نظر گرفته شد این در حالی است که یازده ماه از سال ۹۳ ارز دولتی به قیمت کمتر از دو هزار و ۶۰۰ تومان فروخته شد اما ما از ابتدا چوب دو هزار و ۶۵۰ تومان را خوردیم و این کار اشتباهی بود زیرا دولت باید متناسب با سیاست‌های پولی و مالی خود قیمت دلار را مشخص کند.

رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال ۹۴ در پایان اضافه کرد: تعیین قیمت نفت در بودجه هم باعث فشار به داخل می‌شود و نیازی نیست ما به این موضوعات بپردازیم، ضمن اینکه کسانی که اهل فن هستند می‌توانند این قیمت را محاسبه کنند اما اینکه ما قیمت نفت را بگوییم کار مناسبی نیست.

منتشر شده در :2015/03/02 - 09:03|شناسه خبر: 4998 620 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه