امروز :شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۶:۱۶:۱۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مدیرکل کمیته امداد استان:۲۰در صد جمعیت استان تحت پوشش نهاد های حمایتی/تبعض دلیل عقب ماندگی استان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره ) کهگیلویه و بویراحمد ضمن انتقاد شدید از عقب ماندگی تاریخی این استان گفت : ۲۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی استان هستند و این آمار بسیار نگران کننده است .

سید ” غلامرضا متقی ” که در اولین همایش گلریزان ازدواج جوانان کهگیلویه و بویراحمد در تهران سخن می گفت با بیان این مطلب افزود : استان کهگیلویه و بویراحمد دارای ۷۰۰ هزار نفر جمعیت است که ۲۰ درصد این جمعیت تحت پوشش نهادهای حمایتی کمیته امداد امام و بهزیستی استان هستند که حقیقتا آماری نگران کننده است .

وی ادامه داد : میانگین کشوری آمار زیر پوشش نهادهای حمایتی ۸درصد است ولی در کهگیلویه و بویراحمد این عدد به ۲۰درصد می رسد که نشان دهنده وضعیت نگران کننده استان است .

این مقام مسئول در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه این آمار افتخاری برای این استان نیست خاطرنشان کرد : چرا کهگیلویه و بویراحمد با داشتن منابع خدادای بسیار ، ۱۰درصد روان آب های کشور ، ۲۵درصد نفت ، جنگلهای فراوان ، معادن بسیار و … باید عقب مانده ترین و توسعه نیافته ترین استان کشور باشد ؟

متقی با اشاره به محرومیت های تاریخی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد :این استان هنوز یک وجب راه آهن و جاده چهاربانده ندارد ؟ دو سد برای استانهای همجاور ما از آبهای استان ما تغذیه می شوند اما مردم کهگیلویه و بویراحمد از آنها بهره ای نبرده اند !

وی افزود : کهگیلویه و بویراحمد با اینکه ۲۰ تا ۲۵ درصد منابع نفتی ایران را در اختیار دارد ولی افراد شاغل در این صنعت اکثرا غیربومی هستند .

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره ) کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد شدید از وضعیت موجود استان اظهار داشت : استان بالقوه فقیر و بالفعل غنی کهگیلویه و بویراحمد گرفتار تبعیض بوده و یکی از مهم ترین دلایل چنین وضعیتی در استان تبعیض است .

متقی با تاکید بر اینکه من بعنوان یک مسئول وظیفه دارم محرومیت های استان را بیان کنم  خاطرنشان کرد : کمیته امداد امام خمینی استان با تمام توان در حال خدمت به محرومان استان است و تعهد می دهم که این نهاد بدور از قوم گرایی و جریانات سیاسی تنها در خدمت به محرومان باشد .

وی با تشریح برخی خدمات و اقدامات انجام شده توسط کمیته امداد استان گفت : بیش از ۲۳ هزار طرح اشتغالزایی خانوارهای تحت پوشش این نهاد در استان اجرا شده که منجر به خودکفایی پنج هزار از این خانوارها و خروج از حمایت کمیته امداد استان شده که در خرداد ماه سال آینده جشن خودکفایی ۲ هزار خانوار دیگر استان برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد افزود : ۴۷ هزارجوان آماده ازدواج از خانوارهای تحت حمایت این نهاد در استان در صف دریافت کمک خیرین و مردم استان هستند که یک هزار و ۵۰۰ زوج پشت نوبت دریافت جهیزیه در استان داریم که نیازمند مساعدت ویژه خیرین هستند.

منتشر شده در :2015/03/02 - 09:03|شناسه خبر: 5022 575 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه