امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۱۲:۵۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

یاسوج فردا میزبان همایش ملی نابرابری های سلامت است

رییس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی مؤثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: نخستین همایش کشوری عوامل اجتماعی و نابرابری های سلامت در قالب ۱۲محور روزهای ۱۲تا ۱۴ اسفند ماه جاری در یاسوج برگزار می شود.

رحیم استوار افزود: نقش و تاثیر عوامل اجتماعی از جمله فرهنگ، آموزش، قانون، اقتصاد و اشتغال در حوزه سلامت از مهمترین محورهای این همایش سه روزه است.
وی نقش عوامل دیگر شامل جمعیت، محیط، نظام ارایه خدمات،حمل و نقل، توسعه وسرمایه های اجتماعی بر روی نابرابری های حوزه سلامت را از سایر شاخص های مهم این همایش ملی اعلام کرد.
استوار اظهار کرد: در این همایش سه روزه سخنرانان در قالب پانل های تخصصی به بررسی هر یک از این عوامل دخیل در حوزه سلامت و بهداشت عمومی جامعه خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه بیش از ۷۰درصد بخش سلامت مربوط به همکاری ها و مشارکت سایر حوزه های اجتماعی است، افزود: یکی از اهداف اساسی این همایش همکاری و هماهنگی بیشتر بین بخشی و بررسی چالش ها و موانع فرارو در این راستا است.
وی با بیان اینکه ۵۰۰ مقاله تاکنون به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، افزود: ۳۰۵ مورد از این تعداد پس از پایش و بررسی نهایی از سوی داوران و کمیته علمی همایش تایید شدند.
استوار از حضور برخی شخصیت های علمی، اجرایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این همایش ملی خبر داد.
منتشر شده در :2015/03/03 - 01:03|شناسه خبر: 5040 662 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه