امروز :پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۴۳:۰۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

وزیر محمود احمدی نژاد هم پرونده دار شد

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از شکایت این کمیسیون از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دهم، به دلیل عدم بیمه سپاری کارگزاران مخابرات روستایی، به دستگاه قضا خبر داد.

خبرگزاری ایرنا: رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از شکایت این کمیسیون از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دهم، به دلیل عدم بیمه سپاری کارگزاران مخابرات روستایی، به دستگاه قضا خبر داد.

عبدالرضا عزیزی جمعه شب در نشست شورای اشتغال خراسان شمالی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بجنورد برگزار شد، گفت: اعضای کمیسیون، وزیر پیشین را طبق ماده ۲۰۶ در امر عدم بیمه کارگزاران مخابرات روستایی مقصر می دانند.

وی اضافه کرد: بر این اساس، با اعمال ماده ۲۰۶، پرونده وزیر دولت دهم برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارسال شده و نظر این دستگاه نیز برای ما محترم خواهد بود.

حدود ۴۶ هزار نفر در سطح کشور، در قالب کارگزار مخابرات روستایی فعالیت دارند که تحت پوشش پیمانکاری، ماهانه به طور میانگین دستمزدی حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار ریال دریافت می کنند که به نسبت وضعیت عملکردی، دستمزد آنان افزایش می یابد.

طرح بیمه کارگزاران مخابرات روستایی در سال ۸۷ در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی مصوب و در بهمن ۸۸ از سوی رییس مجلس ابلاغ شد، اما این طرح در دولت دهم عملیاتی نشد.

در ماده واحده این قانون، دولت مکلف شده ضمن درج در بودجه سال ۱۳۸۹ کل کشور، حق بیمه کلیه کارگزاران مخابرات روستایی را براساس دوره کارگزاری، نسبت به سنوات کارکرد آنان که بابت آنها بیمه پرداخت نشده، بر مبنای سهم کارفرما و صرفاً بابت حق بیمه از محل بودجه سال ۱۳۸۹ کشور و حداکثر تا پایان سال مذکور پرداخت کند.

این پرداخت مشمول جریمه تاخیر نمی شود و از هر نوع جریمه معاف است و هر نوع پرداخت بابت خدمات این کارگزاران بعد از واگذاری در بورس بر عهده شرکت طرف قرارداد است.

منتشر شده در :2015/03/08 - 02:03|شناسه خبر: 5378 649 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه