امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۰:۱۳:۰۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

احتمال تغییر هیئت رئیسه خبرگان کم است/اجتهاد،عدم وابستگی به جریان خاص و مرزبندی با فتنه ویژگی های رئیس جدید/عملکرد دولت زیر ذره بین خبرگان

آیت الله دری نجف آبادی گفت:ملاک انتخاب خبرگان ملت وضعیت حال افراد است، به هیچ وجه داشتن سوابق مبارزاتی و انقلابی ملاک انتخاب افراد نیست و نحوه برخورد افراد با مسئله فتنه ۸۸ در انتخاب آنها موثر است.

آیت الله دری نجف آبادی عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری در گفتگو بادیارآفتاب با اشاره به اهمیت اجلاسیه مجلس خبرگان در ۱۹ اسفند ماه گفت:این اجلاسیه به دلیل انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه برای رسانه ها و دلسوزان و معاندان با نظام دارای اهمیت است ولی آنچه اهمیت دارد این است که خبرگان ملت بدون در نظر گرفتن منافع هیچ حزب و جریان خاصی و با در نظر گرفتن سوابق اجرایی،فقهی و علمی افراد آنها را برای این امر مهم انتخاب می کنند.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه مجلس خبرگان کاملا جدا از درگیری ها و جریانات سیاسی است ، اظهار کرد:میزان آشنایی با مسائل روز، اجتهاد، توان علمی قوی،وابسته نبودن به جریانات سیاسی خاص،مرزبندی کامل با فتنه گران و اعلام برائت از آنها و متعهد بودن به انجام وظایف از جمله مهم ترین ملاک ها برای انتخاب رئیس و اعضای هیئت رئیسه مجلس خبرگان می باشد.

وی با تاکید بر اینکه در اجلاسیه مجلس خبرگان مسائل کلان کشور برسی می شود افزود:در هر اجلاسیه چند نفر از کارشناسان در حوزه های مختلف مسائل و مشکلات روز کشور را مطرح کرده و خبرگان ملت درباره آن مشکلات بحث و تبادل نظر می کنند و در پایان مصوبات مجلس تقدیم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) خواهد شد تا مصوبات را برای اجرا به دستگاههای مربوطه ابلاغ نمایند.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با اشاره به اینکه مجلس خبرگان تمام فعالیت های دولت و مجلس را زیر نظر دارد بیان کرد:مجلس خبرگان با رصد همیشگی مشکلات مردم و رصد عملکرد های دولت و مجلس در مواقع گوناگون نسبت به حل آن مشکلات چاره اندیشی می کند و پیشنهادات و انتقادات خود را در اختیار رهبری قرار داده تا ایشان اقدامات لازم را انجام دهند.

دری نجف آبادی احتمال تغییر هیئت رئیسه مجلس خبرگان را بسیار اندک دانست و گفت:مجلس خبرگان فراتر از مسائل سیاسی و جنجال های سیاسی عمل می کند و تا جایی که قانون اساسی به خبرگان اجازه داده مسائل کشور را برسی می کند.

وی شان و منزلت مجلس خبرگان را فراتر از نزاع های سیاسی عنوان و بیان کرد: شخصی که به عنوان رئیس انتخاب می شود باید فقط به فکر حفظ و تقویت جایگاه رهبری باشد و با ایجاد وحدت در بین خبرگان و با مدیریت صحیح، مجلس خبرگان را تا رسیدن به اهداف خود هدایت کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با تاکید بر اینکه افراد انتخاب شده نباید در مواضع خود با نظام زاویه داشته باشند افزود:ملاک انتخاب خبرگان ملت وضعیت حال افراد است و به هیچ وجه داشتن سوابق مبارزاتی و انقلابی ملاک انتخاب افراد نیست و نحوه برخورد افراد با مسئله فتنه ۸۸ در انتخاب آنها موثر است.

دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه رسانه ها نباید انتخابات ریاست مجلس خبرگان را سیاسی کنند خاطرنشان کرد: مجلس خبرگان رهبری بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی است که همواره یار و حامی رهبری بوده و مردم باید بدانند که نمایندگان آنها در مجلس خبرگان برای انتخاب اعضا و هیئت رئیسه هرگز تسلیم فشار های سیاسی جناح ها نخواهند شد.

منتشر شده در :2015/03/08 - 04:03|شناسه خبر: 5400 647 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه