امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۲۶:۵۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

“رای اکثریت خبرگان به هاشمی است”

آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری می گوید: آقای هاشمی به دلیل مسئولیتهای متعددی که از ابتدای انقلاب بر عهده داشته، اشباع شده و هیچ ولعی برای به دست گرفتن کرسی ریاست خبرگان ندارد. خود من هم با ایشان صحبت کردم و به من گفتند علاقه ای برای این کار ندارند اما اگر نیاز باشد دریغ نخواهند کرد.

آیت الله هاشم هاشم زاده هریسی، عضو مجلس خبرگان رهبری می گوید: آقای هاشمی به دلیل مسئولیتهای متعددی که از ابتدای انقلاب بر عهده داشته، اشباع شده و هیچ ولعی برای به دست گرفتن کرسی ریاست خبرگان ندارد. خود من هم با ایشان صحبت کردم و به من گفتند علاقه ای برای این کار ندارند اما اگر نیاز باشد دریغ نخواهند کرد.

در حدود ربع قرنی که آقای هاشمی در مجلس خبرگان رهبری حضور داشتند نایب رئیس این مجلس بودند و حتی زمانی که آیت الله مشکینی ریاست این مجلسی را بر عهده داشتند بارها از ایشان خواستند که ریاست را بپذیرند اما هیچوقت آقای هاشمی قبول نکرد. زمانی هم که مرحوم آقای کنی اعلام آمادگی کردند، آقای هاشمی به احترام ایشان کاندیدا نشد. اما حالا اگر ایشان ضرورت ببیند که کاندیدا بشوند یا این که دیگران به ایشان اصرار کنند در صحنه حضور خواهند یافت. اینها را برای این می گویم که برخی در روزهای گذشته در حملات خود علیه آیت الله هاشمی طوری صحنه را جلوه دادند که انگار ایشان به دنبال ریاست هستند در حالی که اصلاً اینگونه نیست.

آقای هاشمی در زمان ریاست آقای مشکینی همیشه برای نایب رئیسی این مجلس کاندیدا می شدند و از طرف دیگر آقای مشکینی نیز برای آن که آقای هاشمی این مسئولیت را قبول کنند از انتخابات کنار می کشیدند. من در بسیاری از این صحنه ها حضور داشتم. آقای هاشمی به آقای مشکینی می گفت شما وزنه این نظام هستید. مسئله این نیست که من رئیس باشم یا شما. مسئله این است که این مجلس وزانت خود را حفظ کند. بنابراین آقای هاشمی در دوران زندگی آیت الله مشکینی همیشه کاندیدای نایب رئیسی می شد و همواره هم بیشترین رأی را می آورد و به عنوان نایب رئیس این مجلس خدمت می کرد. آقای هاشمی همین است. تنها عده ای هستند که تلاش می کنند شخصیت ایشان را گونه ای دیگر جلوه دهند و هر چقدر آن ها این کار را بیشتر انجام دهند محبوبیت آقای هاشمی بیشتر می شود.

آقای هاشمی در راه انقلاب زجرهای زیادی کشیده و قدر آن را می داند. خیانت نمی کند، کسی را خراب نمی کند. تمام محرومیت ها را تحمل می کند تا انقلاب زنده بماند. اما در طرف مقابل دیدیم با وجود همه چیزهایی که علیه ایشان می گویند و با وجود همه جنجال هایی که به راه انداختند، وقتی هم که مملکت به دست مخالفان آقای هاشمی افتاد حتی نتوانستند یک برگ سند علیه ایشان بیابند. مطمئن باشید اگر اینها یک برگ سند علیه ایشان می یافتند زمین و آسمان را به هم می دوختند اما شکست خوردند. در مقابل هم الان شاهد هستیم که هزاران سند از دولت مدعی پاکدستی وجود دارد که کسی آنها را مورد رسیدگی قرار نمی دهد؛ چون از این دولت حمایت کرده بودند.

من یادم هست آن زمان آقای هاشمی نایب رئیس مجلس بود و مخالفان ایشان از تریبون مجلس برای تهمت زنی به ایشان استفاده می کردند. هرچه می خواستند می گفتند اما آقای هاشمی دم نمی زد و فقط جلسه را اداره می کرد. ایشان نه جواب می داد و نه حتی تذکر اتمام وقت به ناطقان. نفر اول می رفت دومی می آمد و همینطور ادامه می یافت. هرکسی جای آقای هاشمی بود بلوا ایجاد می کرد اما آقای هاشمی هیچ اعتراضی نمی کرد. در رابطه با خود آقای مهدوی کنی نیز در ابتدای انقلاب همین حرف ها را می زدند. ایشان آن زمان به شدت مظلوم واقع شد. جالب است که در همان روزها هم تبلیغات علیه آقای هاشمی فراوان اتفاق می افتاد. با این وجود ایشان رأی بسیار خوبی را کسب کرد.
مخالفان آقای هاشمی سر و صدای زیادی دارند اما در اقلیت هستند. از آن سو اما حامیان ایشان در مجلس خبرگان رهبری فراوان بودند و هستند. علاقمندان به آقای هاشمی اکثریت مطلق را دارند اما آن اقلیت مخالف ایشان بسیار کم تعداد و جنجال ساز هستند. چرا که مخالفان آقای هاشمی مجبور نیستند در مقابل برخی مطالبی که بیان می کنند به کسی جواب پس بدهند و در کمال آرامش و امنیت کار خود را جلو می برند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی

منتشر شده در :2015/03/09 - 07:03|شناسه خبر: 5448 602 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه