امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۰۵:۳۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افزایش ۲۳ درصدی مرگ و میر ناشی از تصادفات در استان

این مسئول با اعلام اینکه مهر ماه در صدر ماه های پر حادثه در استان بوده است گفت : بیشترین آمار ثبت فوتی ها در ماههای مهر با ۲۳ مورد، شهریور با ۲۱ مورد و مرداد با ۱۹ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام اینکه در این استان در یازده ماهه امسال ،  ۱۷۴ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده اند گفت : این آمار در مقایسه با سال ۹۲ و در مدت مشابه با ۱۴۱ مورد فوت ناشی از حوادث رانندگی افزایش ۲۳٫۴ درصدی داشته است.

دکتر کامروز امینی با بیان اینکه آمار مراجعه به مراکز پزشکی قانونی در سطح استان در حوادث رانندگی به ترتیب به، شهرستانهای بویراحمد و دنا ۱۰۱ مورد ، گچساران ۵۰ و کهگیلویه ۲۳ مورد تعلق دارد ، ادامه داد : ۲۵ مورد از این تصادفات ، درون شهری، ۱۳۵ مورد برون شهری و ۹ مورد جاده روستایی و ۵ مورد نامعلوم بوده است.

وی با اعلام اینکه ۶۰ درصد متوفیان متاهل بوده اند اظهار داشت : از این تعداد ۴۱ نفر زن و ۱۳۳ نفر مرد بوده که ۷۰ نفر آنها مجرد و ۱۰۴ نفر متاهل بوده اند.

این مسئول با اعلام اینکه مهر ماه در صدر ماه های پر حادثه در استان بوده است گفت : بیشترین آمار ثبت فوتی ها در ماههای مهر با ۲۳ مورد، شهریور با ۲۱ مورد و مرداد با ۱۹ مورد بوده است.

امینی تصریح کرد: از تعداد ۱۷۴ نفر فوتی در یازده ماه سال ۹۳در حوادث رانندگی استان ، ۶۰ نفر راننده، ۳۹ نفر عابر، ۷۲ نفر سرنشین یا ترک وسیله نقلیه و ۳ نفر نامعلوم ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه ۶۱ مورد از تصادفات منجر به فوت در روز، ۵۰ مورد در شب و ۱۸ مورد در طلوع و غروب آفتاب بوده است افزود : آمار مصدومین ناشی از تصادفات در یازده ماهه سال جاری سه هزار و ۱۸۹ نفر بوده است که از این تعداد دو هزار و ۲۵۹ نفر مرد و ۹۳۰ نفر زن بوده اند .

وی در پایان یادآور شد : آمار فوتی های تصادفات نوروز سال ۹۳ در محدوده زمانی ۲۵ اسفند لغایت ۱۵ فروردین، ۱۳ مورد بوده است.

منتشر شده در :2015/03/09 - 04:03|شناسه خبر: 5472 552 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه