امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۱۷:۴۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

آیت‌الله مکارم: معنی ندارد هفتاد میلیون نفر یارانه بگیرند

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه معنی ندارد هفتاد میلیون نفر یارانه بگیرند گفت: از همان ابتدا با پرداخت یارانه نقدی به ۷۰ میلیون نفر مخالف بودیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان اینکه معنی ندارد هفتاد میلیون نفر یارانه بگیرند گفت: از همان ابتدا با پرداخت یارانه نقدی به ۷۰ میلیون نفر مخالف بودیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار رئیس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: اقدامات و فعالیت‌های این کمیسیون باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

او گفت: شکی نیست که این کمیسیون جایگاه بسیار برجسته‌ای دارد؛ این کمیسیون باید آنچنان بی طرفانه و دور از مسائل جناحی اقدام کند که همه ارگان‌ها و مردم بدانند هیچ طرفداری از این و آن ندارند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه اقدام کردن نسبت به برخی موضوعات و مسائل غالبا هزینه برای اشخاص دارد، گفت: کمیسیون اصل ۹۰ نباید از این هزینه بترسد و با توکل به خدای متعال به رسالت قانونی خود و احقاق حقوق عمل کند.

آیت‌الله مکارم شیرازی خطاب به رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، گفت: باید دائما این مسئله را به دوستان القا کنید که قانون برای افراد ضعیف و رده‌های پائین نیست، قانون بیشتر برای رده‌های بالاست که جلوی آنها گرفته شود.

او در همین زمینه حدیث شریف امیرمؤمنان(ع) و فرمان آن حضرت به مالک اشتر را به رئیس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس متذکر شد که «با صراحت و با قوت و قدرت حق ضعیف را از قوی بگیرند، امتی که این کار را نکند هرگز پاک نمی‌شود و روی نجات نمی‌بیند.»

این مرجع تقلید با اشاره به انتشار اخبار گاه و بیگاه از وقوع مفاسد اقتصادی بزرگ و اختلاس‌ها، گفت: این مسئله به مشکلی در کشور تبدیل شده است، هر از چند وقتی یک مفسد اقتصادی رده بالا پیدا و اخبار آن نیز از طریق خبرگزاری‌ها و جرائد منتشر می‌شود، غافل از اینکه ممکن است اعتبار مملکت و نظام جمهوری اسلامی زیر سؤال برود.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: اولا چرا گذاشتند فلان مفسد اقتصادی به این حد رشد کند و بعد سراغش بروند؛ این برای ما تبدیل به یک معما شده است. چرا اینها که تشکیلات دارند یا فلان مؤسسه که شب و روز در تلویزیون تبلیغات می‌کند، نظارتی بر فعالیت آنها نیست که آیا کاری که انجام می‌دهند درست است یا نه؟

او گفت: نحوه مطرح کردن، برخورد کردن و پایان دادن به مقوله مفاسد اقتصادی امری مشکل است؛ از این رو مسؤولان باید بنشینند و برای آن فکری بکنند؛ شما نیز در محدوده خودتان که می‌توانید اقداماتی بکنید.

آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: چرا سازمان‌های بازرسی قبلا اقدام نمی‌کنند ببینند چه خبر است؟ این مشکل انسان را رنج می‌دهد، آن هم در شرایطی که دشمنان از داخل و خارج دائما مشغول برنامه‌ریزی و توطئه هستند؛ در چنین شرایطی چرا خودمان بهانه به دست‌شان دهیم؛ انتظار داریم مسؤولان برای این مسئله فکری اساسی کنند.

او بار دیگر مخالفت خود را با پرداخت یارانه نقدی به تمام افراد ابراز کرد و گفت: ما از همان ابتدا با این امر مخالفت و تأکید کردیم معنی ندارد هفتاد میلیون نفر یارانه بگیرند.

این مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر اینکه باید برای این مسئله فکری بشود، گفت: مجلس، قوه قضائیه و دولت و دیگر نهادها باید دست به دست هم دهند و این مشکل را حل کنند؛ حل این مساله هم شجاعت می‌خواهد.

منبع: تسنیم
منتشر شده در :2015/03/11 - 03:03|شناسه خبر: 5688 540 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه