امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۰۷:۴۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

خبر خوش آلمان درباره مذاکرات هسته ای: در آستانه توافق هستیم

«مارتین شفر» در گفت وگو با نمایندگان رسانه های خارجی در برلین گفت: «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان به دنبال مذاکرات فشرده سه ساعته در لندن در روز شنبه با ارزیابی اظهارات همتایان فرانسوی، انگلیسی و آمریکایی خود درباره اینکه «راه حلی دیپلماتیک در دسترس است» موافق است.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان تاکید کرد که ایران و ۶ کشور قدرتمند جهان در آستانه دستیابی به توافقی سیاسی در چارچوب مذاکرات هسته ای هستند.

به گزارش انتخاب ؛ «مارتین شفر» در گفت وگو با نمایندگان رسانه های خارجی در برلین گفت: «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان به دنبال مذاکرات فشرده سه ساعته در لندن در روز شنبه با ارزیابی اظهارات همتایان فرانسوی، انگلیسی و آمریکایی خود درباره اینکه «راه حلی دیپلماتیک در دسترس است» موافق است.

شفر گفت: در حالی که همه طرف های مذاکره کننده هنوز هم با برداشتن گام های مهمتر و دشوارتری در مذاکرات مواجه هستند اما توافق نزدیک است.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان به نقل اشتاین مایر گفت، ما هرگز تا این اندازه به حصول توافق نزدیک نبودیم.

شفر تاکید کرد: ما پیشرفت های امیدوارکننده ای در روند مذاکرات هسته ای در چند هفته گذشته داشتیم.

آخرین دور مذاکرات ایران و گروه پنج به علاوه یک جمعه گذشته پس از یک دوره مذاکرات جدی و فشرده بین دیپلمات های ارشد ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا در شهر لوزان سوییس پایان یافت.

به گفته شفر، مذاکرات در سطح سیاسی از پنجشنبه این هفته از سرگرفته می شود. وی امکان حضور وزیران هفت کشور مذاکره کننده در دور بعدی مذاکرات را تکذیب نکرد.

ایران و گروه پنج به علاوه یک متشکل از آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان تا ۹ تیرماه امسال فرصت دارند به توافقی جامع درباره برنامه هسته ای ایران دست یابند./ایرنا

منتشر شده در :2015/03/23 - 11:03|شناسه خبر: 6639 612 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه