امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۱:۲۸:۰۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

قیمت طلا و دلار افزایش یافت!

در جریان معاملات بازار تهران قیمت دلار به رقم ۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

راه ملت، در جریان معاملات بازار تهران قیمت دلار به رقم ۳ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.
درحالی که بازار ارز به صورت کامل فعالیت های خود را آغاز نکرده ولی طی دو روز گذشته دلار در صرافی های تهران ۳ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت خورد. این اتفاق در شرایطی رخ داد که خبرها حکایت از توافق نهایی در مذاکرات هسته ای دارد.

به گفته فعالان بازار رشد قیمت دلار در بازار تهران به دلیل افزایش میزان تقاضا برای سفرهای نوروزی رخ داده است. با این حال برخی تحلیلگران بازار نیز براین باورند که بزودی روند نزولی قیمت دلار در بازار آغاز می شود. طی دو هفته پایانی اسفندماه بهای دلار در بازار تهران به رقم ۳ هزار و ۱۸۰ تومان نیز رسیده بود.

گفته های وزیرامور اقتصادی و دارایی برای پیش بینی سناریوهای خوش بینانه در مورد واکنش مثبت بازار سرمایه به توافق نهایی هسته ای نشان می دهد که تیم اقتصادی دولت به انتظار انتشار اخبار توافق نشسته است. برهمین اساس برخی از فعالان بازار روایت می کنند که رشد قیمت دلار در بازار تهران، به عنوان آخرین تلاش های صرافان برای فروش دلار به قیمت بالاتر از ۳ هزار و ۳۰۰ تومان بوده است.

در همین حال قیمت طلا در بازار جهانی نیز با رشد به عدد یک هزار و ۲۰۴ دلار برای هر اونس رسید. فعالان بازار جهانی براین باورند که انتشار اخبار نه چندان امید بخش در مورد وضعیت اقتصادی امریکا و احتمال ثبات نرخ بهره در امریکا دلیل اصلی رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی بوده است. از سوی دیگر تحولات منطقه خاورمیانه نیز در افزایش قیمت طلا موثر است. با این حال رویترز پیش بینی کرده که طی روزهای آینده روند صعودی قیمت طلا ادامه داشته باشد.

منتشر شده در :2015/03/26 - 08:03|شناسه خبر: 6845 588 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه