امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۰:۴۵:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

پیرموذن: حامیان احمدی‌نژاد خواب بازگشت او به سیاست را ببینند /تندروهای اصولگرا و اصلاح‌طلب جایی در مجلس دهم ندارند

یک نماینده اصلاح طلب مجلس اعتقاد دارد که احمدی نژاد به صحنه سیاسی کشور باز نخواهد گشت.

راه ملت،کمال الدین پیرموذن نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با یک سایت به تشریح عملکرد مجلس و دولت در سال ۹۳، درگیری‌های دولت و مخالفانش، آینده سیاسی هاشمی و احمدی نژاد و مسائل دیگر پرداخته است.

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید؛

سال ۹۳ شاهد اوج گرفتن حساسیت مذاکرات هسته ای بودیم، به موازات آن انتقادات زیادی از سوی منتقدان دولت به روند مذاکرات صورت می گرفت، رفتار دلواپسان و نقدهای آنها را چگونه ارزیابی می کنید؟

دولت مقتدر برآمده از اراده ملت با کمال همت و کیاست، تعامل عزت خواه و سازنده را با دنیا پیش می برد.  این اقدام با توجه به تئوری دیپلماسی نرمش قهرمانه که مقام معظم رهبری با ذکاوت، برای دولت ترسیم کرده در حال اِعمال است. البته این روش هم در راستای مطالبات ملت است و هم در مسیر افزایش رشد اقتصاد و رفع محدودیت های بین المللی کارساز است. پس واپسگرایان و دلواپسان تنها با اقدامات خود سد راه دولت هستند و چیزی نیز عاید آنها نمی شود.

با توجه به کارت زرد های پی در پی و استیضاح هایی که مجلس نهم در مورد وزرای دولت یازدهم انجام داده است، رابطه دو قوه را در سال جاری چطور ارزیابی می کنید؟

این موضوع بستگی به موفقیت دولت در توافق عزت خواه با دنیا دارد اگر دولت به این موفقیت بسیار سترگ و ضرروی برسد چیزی دیگر عاید افرادی که خود را دلواپس می دانند، و بیشتر هدف آنها حاشیه سازی است، نمی شود. اما اگر خدای ناکرده این توفیق حاصل نشود، دلواپسان به دلیل اینکه می خواهند رای مردم را داشته باشند و خودی نشان دهند از تریبون مجلس و ابزارهای نظارتی مجلس مانند نشان دادن کارت زرد بهره خواهند گرفت تا به مردم بگویند که به دنبال پیگیری مطالبات هستند. در واقع از این ابزارهای مجلس بیشتر برای منافع باندی، گروهی و جناحی و مهمتر از همه برای انتخابات پیش رو استفاده می کنند. در واقع این کارت زردها برای منافع ملی نیست بلکه برای منافع جناحی و شخصی است.

با توجه به سپری شدن عمر دولت یازدهم، روحانی را رییس جمهوری موفق می دانید یا احمدی نژاد؟

احمدی نژاد ۲۰۰ سال کشور را عقب انداخت، در آن زمان کشور درآمد افسانه ای داشت. آقای روحانی با کیاست بساط پروژه ایران هراسی را جمع کرد و دیگر در دنیا کسی نیست که حقیقت نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرد. در واقع تمامی دنیا امروز ما را به عنوان منادی آزادی و دفاع از حقوق ملت می شناسند. اقای روحانی در داخل نیز توانسته اند با منش اعتدال آن آرامش را برای کشور فراهم آورند.

برخی افراد چون حامیان و طرفداران احمدی نژاد معتقدند رییس جمهور سابق در سال ۹۴ باز می گردد؛ فکر می کنید این سال، سال احمدی نژاد باشد؟

این افراد در خواب این موضوع را خواهند دید.

ترکیب مجلس دهم را چگونه می بینید؟

افراطی ها و رادیکال ها هر دو گروه کنار زده خواهند شد و ترکیب معتدلان با گرایش نزدیک به اصلاحات و دولت بیشتر کرسی های مجلس را به دست خواهند گرفت.

با توجه به انتخابات مجلس خبرگان رهبری آینده سیاسی آیت الله هاشمی رفسنجانی را چگونه می بینید؟

ظاهرا اتفاق خاصی در آن جلسه خبرگان رهبری افتاده است و خود آقایان نیز با اقای هاشمی شاهرودی بودند اما در مورد آقای رفسنجانی باید بگوییم وی یکی از ارکان نظام بوده است و خواهد بود.

بهترین و بدترین اتفاق سال ۹۳ از نظر شما چه بوده است؟

بهترین آن موفقیت های دولت در تعامل عزت خواه با دنیا و جمع شدن بساط ایران هراسی و بدترین آن نیز اتفاقی که برای آقای مطهری چه در مجلس و چه در شیراز اتفاق افتاد.

نظرتان را در خصوص این افراد بفرمایید.

لاریجانی: مدیر

روحانی: مقتدر

باهنر: سیاست مدار

جبهه پایداری: افراطی

ظریف: با کیاست

علی جنتی: باذوق

سعید جلیلی: تکلیفی

علی مطهری: آزاد

منتشر شده در :2015/04/02 - 11:04|شناسه خبر: 7275 1023 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه