امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۱:۳۸:۲۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استفاده مشترک از دمپایی ممنوع!

یک فوق تخصص پوست و مو با توصیف دمپایی به عنوان وسیله شخصی گفت: استفاده از دمپایی‌های مشترک امکان انتقال عفونت قارچی و ویروسی را در پی دارد.

راه ملت، به نقل ازفارس، امیر هوشنگ احسانی فوق تخصص پوست و مو اظهار داشت: دمپایی‌های مشترک مخزن عفونت‌های قارچی بخصوص قارچ‌های کف پا هستند بخصوص اگر این دمپایی‌های مشترک بدون جوراب استفاده شوند امکان عفونت‌های قارچی و ویروسی مثل زگیل‌ها را زیاد می‌کند.

وی تصریح کرد: از آنجا که محیط‌های استفاده از این دمپایی‌های مشترک مانند استخرها یا سرویس‌های بهداشتی مرطوب هستند، ماندگاری قارچ‌ها و ویروس‌ها بیشتر است یعنی بیشتر زنده می‌مانند بنابراین ریسک انتقال را بالاتر می‌برند.

احسانی افزود: این دمپایی‌ها حتماً باید در مدت زمان‌های مشخص ضدعفونی شوند و برای هر فرد یک دمپایی استفاده شود در غیر اینصورت همیشه امکان انتقال قارچ و ویروس وجود دارد.

این فوق تخصص پوست و مو تاکید کرد: در استخرها نیز که دمپایی‌های محدود برای افراد مختلف استفاده می‌شود همواره امکان انتتقال قارچ‌ها و ویروس‌ها وجود دارد هرچند استفاده از مواد ضدعفونی کننده مانند کلر در ورودی استخرها این امکان را کاهش می‌دهد ولی به صفر نمی‌رساند.

منتشر شده در :2015/04/06 - 10:04|شناسه خبر: 7524 691 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه