امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۵:۴۹:۰۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

روحانی:ملت ایران زیر بار حرف زور نمی‌رود/ما توافقی را امضا می‌کنیم که در همان روز تمام تحریم‌ها لغو شود

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم مراسم نهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: امروز، روز بسیار مبارکی برای ملت بزرگ ایران در مسیر توسعه ی علم و دانش و پیشرفت است.

راه ملت،رئیس جمهور کشورمان با بیان اینکه ملت ایران زیر بار حرف زور نمی‌رود گفت: جمهوری اسلامی ایران در مسیر توسعه‌ی کشور هر جا که اراده تصمیم گرفت، با همت جوانان، همت دانشمندان با ایثار و فداکاری شبانه روزی آنان بحمدالله به نتیجه رسید، قدرتهای دنیا موافق بودند یا مخالف تأثیری در اراده این ملت نداشت.وی گفت: ما توافقی را امضا می‌کنیم که در همان روز تمام تحریم‌ها لغو شود.

به گزارش «انتخاب»، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم مراسم نهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته‌ای گفت: امروز، روز بسیار مبارکی برای ملت بزرگ ایران در مسیر توسعه ی علم و دانش و پیشرفت است.

وی افزود: البته امسال روز فناوری هسته‌ای با ایام ولادت بانوی اسلام حضرت صدیقه کبری(س) و همچنین ولادت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل مقارن و همراه شده است.

رئیس جمهوری تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در مسیر توسعه‌ی کشور هر جا که اراده تصمیم گرفت، با همت جوانان، همت دانشمندان با ایثار و فداکاری شبانه روزی آنان بحمدالله به نتیجه رسید، قدرتهای دنیا موافق بودند یا مخالف تأثیری در اراده این ملت نداشت.

روحانی بیان کرد: در زمان جنگ در سیستم پدافند زمین به هوا در لامپ قدرت دچار مشکل شدیم. معمولاً لامپهای قدرت به اعتقاد آنها احیای مجدد نمی شود و بایدبگذاریم کنار و یک لامپ نو بخریم.
وی با اشاره به اینکه در بازار سیاه هم کسی حاضر نشد این لامپ را به ما بفروشد افرود: یکی از کشورهای منطقه این لامپ را در اختیار داشت و قرار بود تعدادی از آن را به ما بدهد اما منع شد.

رئیس جمهور اظهار داشت: عده‌ای از اندیشمندان رشته‌ی هسته‌ای که عده ای از آنها در این سازمان کار می‌کردند دعوت شد و آنها را در جریان قرار دادیم.

روحانی با بیان اینکه اندیشمندان سه الی چهار ماه وقت و کارگاهی با تجهیزات مشخصی خواستند ، افزود: ظرف یک هفته شرایط را مهیا کردیم و آنها در کنار این سوله‌ی بزرگ مکانی برای ماندن خواستند تا به خانه شان برنگردند.

وی با تأکید بر اینکه آنها قصد دفاع از اسمان و فناوری کشور را داشتند گفت: ظاهرا به نظر می رسید شدنی نباشد و آنها شبانه روز ظرقف کمتر از سه ماه مانند اولین لامپ قدرت را احیا کردند اما با لامپ نو تفاوتی داشت.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت و دانشمندان ما از آغاز این مسیر را طی کردند افزود: آن روزی که به دنیا گفتیم سوخت و فناوری غنی سازی برای تولد سوخت می خواهیم، اگر این فناوری را به ما می‌دادند شاید هیچ بحثی نبود.

روحانی گفت: آنها گفتند این فناوری را نمی‌دهیم البته حرف دومشان مهمتر بود که نمی‌گذاریم در ایران به غنی سازی برسید اما ملت ما زیر بار این حرف نرفتند و امروز هم به توسعه فناوری هسته‌ای مشغول هستیم.

وی اظهار داشت: اگر آنها در برابر خلاف مقررات بین المللی با منطق زور مقابل ایران قرار بگیرند تمام قدرتها در برابر ملت ایران شکست خواهند خورد.

منتشر شده در :2015/04/09 - 11:04|شناسه خبر: 7623 580 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه