امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۵:۴۷:۱۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

توصیه های تاج گردون به شهردار و شورای شهر دوگنبدان

سب جلسات هماهنگی قبلی انتظار دارم برنامه‌های عملیاتی و قابل حصول شهرداری و شورای شهر در خصوص منابع درآمدی دریافت تا در یک مقطع نه چندان بلندمدت این نتیجه حاصل گردد

راه ملت:نماینده مردم گچساران و باشت طی نامه ای خطاب به شهردار و شورای شهر دوگنبدان، ضمن تشکر از آنان اظهار داشته است که ادامه تلاش با برنامه شهرداری موجب بالا رفتن انگیزه وی برای تأمین اعتبار بیشتر برای طرح‌ها و پروژه‌های شهرداری خواهد شد.

در این نامه آمده است:

بسمه تعالی
برادر گرامی جناب آقای مهندس زینل‌زاده
شهردار محترم دوگنبدان
اعضای محترم شورای شهر دوگنبدان
با سلام و احترام

ابتدا لازم می‌دانم از تلاش، همدلی و همراهی شهردار محترم و شورای محترم شهر دوگنبدان در دوره حاضر در بهره برداری مناسب از اعتبارات تخصیص یافته به شهرداری تشکر کرده و به استحضار می‌رساند ادامه تلاش با برنامه شهرداری موجب بالا رفتن انگیزه اینجانب برای تأمین اعتبار بیشتر برای طرح‌ها و پروژه‌های شهرداری خواهد شد.

اینک که این تلاش هماهنگ حسب برآوردهای صورت گرفته شده رضایت عمومی جامعه را به همراه داشته است وظیفه خود می‌دانم در جهت پایداری و توسعه و بالندگی محیط شهری نکات زیر را یادآور شده و درخواست نمایم در آغاز سال جاری این نکات مورد توجه قرار گیرد. بدیهیست همچون گذشته اینجانب با تمام توان خود تلاش لازم برای تأمین اعتبار بیشتر برای طرح‌ها و پروژه‌های شهری را به عمل خواهم آورد.

•    علیرغم ضرورت بر ساماندهی تصمیمات شهری و جلوگیری از تداخل وظایف و تضییع حقوق شهرداری و بیت المال ترتیبی اتخاذ گردد در برخوردهای اجتماعی با شهروندان و مردم حقوق آنان تضییع نگردد و مردم نسبت به حقوق خود مطلع و در بازگشت حقوق شهرداری زمان و فشار بر مردم رعایت گردد.

•    اکنون که شهرداری در مسیر مناسب خدمت رسانی به شهر قرار گرفته است و سطح اعتبارات و منابع مالی شهرداری افزایش چشمگیری یافته است لازم است شهرداری از توان بیشترمشاوره فنی و عمرانی برخوردار شده و به نظر می‌رسد توان فنی، نظارتی و مشاوره‌ای شهرداری از حیث انتخاب روش‌های نوین نیازمند تجهیز مناسب‌تر می‌باشد. توصیه به انتخاب مشاورین قوی‌تر اجرایی مورد تأکید است.

•    با بهبود خدمات شهری، پایداری منابع شهرداری ضرورت دارد.

•    حسب تأکیدات قانونی و مصوبات مجلس در خصوص تعیین نرخ عوارض آلایندگی لازم است تیم مجرب حقوقی این موضوع را تا حصول نتیجه و بدون هرگونه تعارف پیگیری نماید. بدیهیست همچنان که حسب قول قبلی به مردم شریف در خصوص تصویب این قانون تلاش شد در ادامه راه در کنار شما خواهم بود.

•    محیط شهری از منظر چشم انداز تغییر قابل توجهی یافته است ولی عدم مشارکت مردم همچنان آزار دهنده است. لازم است ضعف برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی با نگاه مدرنتری پوشش داده شود. استفاده از تجارب شهرهای بزرگ‌تر که در این زمینه (مشارکت مردمی) فعال‌تر بوده‌اند کمک شایانی به این امر می‌کند. تأکید دارم نگاه نو به این برنامه‌ها نه تنها کمک به بهبود خدمات رسانی خواهد کرد نشاط اجتماعی را نیز به همراه خواهد داشت.

•    منظر شهری از حیث تابلوهای شهری، تبلیغات خدمات رسانی توسط کسبه، تعارضات ترافیکی، منظر ورودی و خروجی شهر و خروج مشاغل مزاحم نیازمند بازنگری جدی می‌باشد. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی که مردم آماده هر نوع تغییر برای دریافت خدمت بهتر می‌باشند این مهم قابل انجام است. پیشنهاد می‌گردد مورد توجه قرار گیرد.

•    بودجه شهرداری بالاخص از حیث اعتبارات عمرانی در سطح بسیار نازلی بود که خوشبختانه در چند سال گذشته به لطف اصلاح اعتبارات و جدیت در مدیریت شهرداری و شورای شهر بهبود قابل توجهی یافته است. به نظر اینجانب این منابع کمتر از نیمی از منابع حداقلی برای مدیریت شهر یکصد هزار نفری دوگنبدان می‌باشد. حسب جلسات هماهنگی قبلی انتظار دارم برنامه‌های عملیاتی و قابل حصول شهرداری و شورای شهر در خصوص منابع درآمدی دریافت تا در یک مقطع نه چندان بلندمدت این نتیجه حاصل گردد.

•    سردرگمی در طرح تفصیلی شهر دوگنبدان و بعضاً تعرض در طرح جامع درگذشته مشهود است. لطفاً ترتیبی اتخاذ گردد بدون تعارف تخلفات گذشته اصلاح و سرانه‌های بهبود محیط شهری در طرح تفصیلی مد نظر قرار گیرد.

•    مردم شریف دوگنبدان علیرغم فشارهای چندمدت گذشته بدلیل دریافت خدمات بهتر رضایت عمومی دارند. تمایل دارم ادامه این نگاه مانع از فشار بیشتر به مستضعفین شود.

•  راه توسعه محیط شهری سرمایه گزاری و رونق سرمایه گزاری است. اتخاذ روشهای جذاب مشارکتی که متأسفانه در دوگتبدان غیر مرسوم است مورد تاکید است. بدیهیست ایجاد فضای اعتماد بین شهردار و شورای شهر از یکطرف و سرمایه گزاران از سوی دیگر و از طرف دیگر شفافیت تصمیمات می‌تواند پایداری منابع و توسعه فعالیت‌ها را به همراه داشته باشد. توصیه می‌گردد تیم کار‌شناسی و امین این مهم را چاره جویی کند و همچنین از تجربیات‌ها حوزه معاونت سرمایه گزاری سایر شهرداری‌ها بهره جویی شود.

•    توجه ویژه به بافت فرسوده شهر دوگنبدان و بهسازی محیط آن با توجه به ویژیگی‌های فرهنگی و طبیعی شهر از دغدغه‌های اصلی اینجانب از ابتدای خدمتم بوده و تا کنون نتیجه قابل توجه‌ای حاصل نگردیده است لذا نظر به سرمایه گذاری دولت در بهسازی بافت فرسوده توصیه می‌گردد پروژه‌هایی را در راستای مشارکت مردمی در بافت فرسوده به عنوان منشاء اثر شهری مشخص نمایید.

•    توصیه می‌گردد توجه به سیما و منظر شهری در بعد هویت شهر دوگنبدان با رویکرد چشم انداز شهر ایرانی – اسلامی مورد توجه ویژه شهرداری و شورای شهر قرار گرفته و برنامه مدون و طولانی مدت برای آن تهییه گردد.

•    طرح جامع ترافیک و ساماندهی ترافیک سطح شهر بخصوص در حوزه مرکزی شهر دوگنبدان تا کنون مورد توجه شهرداری قرار نگرفته که انتظار می‌رود با توجه به وضعیت ترافیکی و جمعیت شهر برنامه جامع و مشخصی در حوزه ترافیک مطالعه گردد.

•    عدم پراکنش خدمات و فعالیت در سایر مناطق جمعیتی شهر دوگنبدان سبب تمرکز فعالیتی در مرکز شهر شده و ایجاد کاربرهای خدماتی و تجاری را به صورت خطی در سایر نقاط شهر را سبب گردیده است که به لحاظ منظر شهری نیز قابل تامل است. لذا توصیه می‌گردد با ایجاد انگیزه برای سرمایه گزاری در سایر نقاط شهر به صورت مجتمع‌های تجاری – تفریحی، این مهم نیز با توصیه‌های مشاوره‌ای بررسی گردد.

•    وجود ساختار مدیریتی چابک در حوزه شهری با شیوه‌هایی چون شهرداری الکترونیک می‌تواند خدمات شهری را بهتر کرده و رضایت عمومی را به همراه خواهد داشت.

•    توجه به نخبه‌های اجتماعی در حوزه مشارکت مردمی و همچنین مشارکت دادن نخبه‌های دانشگاهی و صاحب نظران بومی شهرستان در تصمیم سازی‌های شهری، راه مهمی است که انتظار می‌رود شهرداری و شورای شهر بتواند با برنامه‌ای مشخص در جذب نظرات آنان کوشا باشد.

ارادتمند

غلامرضا تاج گردون

منتشر شده در :2015/04/14 - 12:04|شناسه خبر: 7866 626 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه