امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۳۱:۴۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

معضل کودکان کار و خیابانی تهدیدی برای استان/۲۳۰کودک کار در استان شناسایی شده است

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: معظل کودکان کار و خیابانی تهدیدی برای سلامت جامعه و استان است.

راه ملت:حجت‌الاسلام سید علی‌فتح میر‌محمدی صبح امروز در جلسه کار گروه فرهنگی و اجتماعی که به بررسی برنامه‌های هفته معلم و همچنین وضعیت کودکان کار و خیابانی که در سالن جلسات استانداری کهگیلویه وبویراحمد برگزارشد، گفت:مشکل کودکان کار یکی از مسائل مهمی است که امروز جامعه را تهدید می کند.

۲۳۰کودک کار در استان شناسیایی شده است

وی با بیان اینکه تاکنون براساس آمارهای ارائه شده قریب به ۲۳۰مورد کودک کار و خیابانی در استان شناسایی و به بهزیستی و اورژانس اجتماعی معرفی شده است، گفت:بیشتر این کودکان زیر ۱۸ سال سن دارند و از استان‌های گرمسیری به این استان سفر می‌کنند.

کودکان کار تهدیدی جدی برای جامعه

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد خاطر نشان کرد:موضوع کودکان کار امروز به یک تهدید جدی برای آنان مبدل شده و روزانه شاهد عده‌ای از این کودکان هستیم که به کار فروش دستمال‌ کاغذی، آدامس، پفک و واکس زدن مشغول هستند و عده‌ ای دیگر در شهر به تکدی‌گری می‌پردازند که این کار چهره شهر را بسیار نازیبا کرده است.

میر محمدی در ادامه به آسیب‌های که این کودکان را تهدید می‌‌کند اشاره داشت و گفت: اگر دوای برحل این موضوع چیده نشود در آینده این افراد در معرض خطر سوء استفاده توسط افراد قاچاقچی قرار خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه موضوع کودکان کار و خیابانی در آینده باعث ایجاد ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه خواهند شد، افزود: خطر و کمینی که درآینده این کودکان را تهدید می کند می تواند باعث مبتلا شدن آنان به انواع بیماریها و یا گرفتار شدن آنها در سارقان شود.

اجبار خانواده ها برای کودکان کار

مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری با تأکید بر اینکه نیاز است همه دستگاه‌های استانی به خصوص دستگاه‌های حمایتی اعم از کمیته امداد و بهزیستی در امر جمع‌آوری و همچنین حمایت این افراد تلاش کنند،ابراز کرد:برخی از این کودکان به اجبار خانواده‌ها به کار در خیابان روی می‌آورند و برخی دیگر به دلیل فقر مالی مجبور به این کار می شوند.

میر محمدی بر ساماندهی کودکان کار در استان تأکید کرد و تصریح کرد: رسانه‌های مکتوب و مجازی، صدا و سیما مرکز استان و دیگر دستگاه‌ها از جمله نیروی انتظامی، دادگستری، آموزش و پرورش وسایر ادارت در این خصوص کمک یار هم دیگر باشند.

دستگاهی که هیچ گونه حضوری در جلسات فرهنگی استان ندارد

وی در ادامه با انتقاد از عدم حضور دستگاه قضایی در جلسات کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان بیان کرد: دستگاه قضایی استان در هیچ یک از جلسات این کارگروه در سال گذشته شرکت نکرد که حضور این دستگاه‌ها برای حل مشکلات و معضلات موجود در جامعه ضروری است/بویرخبر

منتشر شده در :2015/04/14 - 08:04|شناسه خبر: 7885 561 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه