امروز :پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۲۴:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مردم نمیدانند در آن ۸ سال چه برسرشان آمد/یک وقفه ی تاریخی در انقلاب بود

یک مرجع تقلید گفت: هنوز که هنوز است عامه مردم نمی‌دانند در آن ۸ سال دولت قبل چه بلایی به سرشان آمد و چه ضربه‌هایی به کشورمان خصوصاً درعرصه‌های علمی وارد شد.

راه ملت، به نقل از ایلنا، آیت‌اله بیات زنجانی در دیدار اعضای هیات موسس اتحادیه انجمن اسلامی‌های دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شرایط کشور در ۸ ساله دولت‌های نهم و دهم اظهار داشت: در این ۸ سال وقفه‌ای در تاریخ انقلاب ایجاد و با نوعی رکود فکری، مدیریتی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و علمی روبرو شدیم.

وی گفت: وقتی در این کشور مغز برنامه‌ریزی با یک نشست به هوا می‌رود یعنی اینکه ما در این کشور نیاز به برنامه‌ریزی نداشتیم.وی خاطرنشان کرد: در آن هشت سال هتک حرمت‌ها و بداخلاقی‌ها به عنوان ارزش ترویج شد و در چنین شرایطی به راحتی با آبروی افراد بازی می‌شود.آیت‌اله بیات‌زنجانی گفت: خدا را شکر می‌کنیم که پس از آن ۸ سال جامعه ما دوباره جان گرفت وبه همین دلیل هنوز در آغاز راه هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات آن هشت سال این بود که ایران به سمت انزوا پیش می‌رفت گفت: البته ما از انزوایی که براساس رسیدن به هدفمان باشد نمی‌ترسیم.اما اگر انزوا مثل آن ۸ سال به خاطر ندانم کاری و روی کار آمدن افراد خاص باشد لطماتی را به کشور وارد می‌کند؛ در این شرایط نمی‌گویم ما قهرمانیم بلکه می‌گویم عاجز و ناتوانیم.این استاد حوزه علمیه با بیان اینکه دانشگاه‌ها و دانشجویان باید کشور را به سمت پیشرفت علمی سوق دهند گفت: تعامل با جامعه و دنیا همراه با اصل محبت همراه با عقلانیت امکانپذیر خواهد بود.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری گفت: در انتخابات مجلس دهم باید همانند انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ شرایطی فراهم شود تا یک قوه مقننه متناسب با مردم روی کار بیاید.

ایجاد آزادی‌های سیاسی مربوط به رئیس جمهور نیست
یک استاد حوزه خاطرنشان کرد: اگر در حکومت دینی کار خلاف ارزشی صورت گیرد اثرات آن بسیار خطرناک خواهد بود. آیت‌الله محمدعلی گرامی دردیدار هیات موسس اتحادیه انجمن اسلامی‌های دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در شرایطی که خیلی از مسائل به نام اسلام ارائه می‌شود مسئله حساس شده و احتمال انحراف نیز وجود دارد.این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: اگر در یک حکومت لاییک کار خلافی صورت گیرد شاید اینقدر خطرناک نباشد اما در حکومت دینی کار خلاف ارزشی صورت گیرد اثرات آن بسیار خطرناک خواهد بود؛ برای مثال امروزه شرایط بدی در برخی از دستگاه‌های حساس ایجاد شده که مردم با آن روبرواند.

آیت‌اله گرامی در پاسخ به سخن یکی از دانشجویان مبنی بر اینکه ‌انتظار داشتیم با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید محدودیت‌ها رفع شود اما نه تنها این کار نشد بلکه محدودیت‌هایی نیز ایجاد شده‌ گفت: آزادی‌های سیاسی فقط به رئیس جمهور مربوط نیست چرا که مراکز قدرت در کشور ما متعدد است.البته برخی فکر می‌کند اصل قضیه ۸۸ مربوط به رییس دولت اصلاحات است؛ خلاصه اینکه امروز کار زیادی از من و شما برنمی‌آید اما همه فعالیت‌های دانشجویی به نظر ما مطلوب می‌رسد.

منتشر شده در :2015/04/15 - 01:04|شناسه خبر: 7902 678 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه