امروز :پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۴۷:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مادر بارداری لنده ای از مرگ حتمی نجات یافت

راه ملت، رییس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: مادر بارداری از خطر مرگ حتمی ناشی از زایمان ناایمن در روستای «تنگ زرد» از توابع دهستان «قیام» این شهرستان توسط تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لنده نجات یافت. امراله خانی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لنده طی یک عملیات ۹ […]

راه ملت، رییس شبکه بهداشت و درمان لنده گفت: مادر بارداری از خطر مرگ حتمی ناشی از زایمان ناایمن در روستای «تنگ زرد» از توابع دهستان «قیام» این شهرستان توسط تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لنده نجات یافت.

امراله خانی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: تیم سلامت مرکز بهداشتی درمانی لنده طی یک عملیات ۹ ساعته موفق شدند مادر بارداری را در روستای «تنگ زرد» لنده از خطر مرگ حتمی نجات دهند.

وی بیان کرد: ساعت ۹:۰۰ صبح امروز طبق پیگیری و تماس تلفنی به تیم سلامت مرکز بهداشت درمانی لنده درباره وضعیت خانم بارداری به نام کبری تقی نژاد ساکن روستای تنگ زرد و اعلام وضعیت نامساعد زایمان (خونریزی شدید و افزایش فشار خون) از سوی خانواده وی، بلافاصله تیم سلامت درمانگاه لنده متشکل از پزشک، دو نفر ماما، دارویار و بهورزان روستای قیام با یک دستگاه آمبولانس به سمت روستای مورد نظر اعزام شدند.

خانی ادامه داد: با توجه به اینکه روستای تنگ زرد فاقد راه ارتباطی و بسیار صعب العبور است و امکان ورود آمبولانس به روستا وجود ندارد، این تیم سلامت با طی کردن مسیر طی پنج ساعت با پای پیاده به روستای مورد نظر رفتند و پس از انجام سرم تراپی، تزریقات و کنترل علایم حیاتی مادر در محل واقعه، مادر را به کمک اهالی روستا به آمبولانس رساندند و او را به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت اعزام کردند.

وی تصریح کرد: در طی تماس تلفنی با هلال احمر شهرستان کهگیلویه برای درخواست اعزام بالگرد برای کمک به زائو اعلام شد که بالگرد اجاره ای است و برای فرستادن بالگرد به منطقه همکاری نشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنده اضافه کرد: خوشبختانه وی از خطر مرگ نجات یافت و حال عمومی او نیز مساعد گزارش شده است.

منتشر شده در :2015/04/16 - 07:04|شناسه خبر: 7948 1293 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه