امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۳۱:۱۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

رونق اقتصادی کهگیلویه و بویراحمد مستلزم توسعه جوامع روستایی است

  سید موسی خادمی ظهر سه شنبه با تبریک روز روستا و با برشمردن نقش روستاها در اقتصاد، در جمع کارآفرینان استان افزود: تبدیل هر خانه روستایی به کارگاه کوچک تولیدی و اقتصادی گامی بزرگ در جهاد اقتصادی است. وی بیان کرد: اقتصاد این استان تنها با ایجاد و راه اندازی کارخانه های صنعتی بزرگ […]

IMG13491907

 

سید موسی خادمی ظهر سه شنبه با تبریک روز روستا و با برشمردن نقش روستاها در اقتصاد، در جمع کارآفرینان استان افزود: تبدیل هر خانه روستایی به کارگاه کوچک تولیدی و اقتصادی گامی بزرگ در جهاد اقتصادی است.

وی بیان کرد: اقتصاد این استان تنها با ایجاد و راه اندازی کارخانه های صنعتی بزرگ رونق نمی یابد بلکه یکی از راهکارهای مناسب در این زمینه توجه جدی به واحدهای تولیدی کوچک روستایی براساس توانمندی ها و ظرفیت های هر روستاست.

خادمی با بیان اینکه این استان بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستا دارد، اظهار داشت:  کمتر از نیمی از جمعیت استان در روستاها ساکن هستند که با توجه به ظرفیت های مختلف، آنها می توانند پایه اقتصادی، تولیدی و اشتغال استان شوند.

وی نسبت به توجه هرچه بیشتر به روستاها تاکید کرد و افزود: تخصیص امکانات و منابع به این مناطق و افزایش نظارت بر مناطق روستایی موجب کاهش مشکلات اقتصادی، اشتغال و تولید خواهد شد.

استاندار استان تصریح کرد: برنامه ریزی برای نواقص خدمات رسانی در زمینه های جاده، آب، برق، گاز، فضاهای آموزشی، بهداشتی، ورزشی و مسکن در روستاها، مهاجرت را کاهش داده و حتی با مهاجرت معکوس، روستائیان را وارد عرصه کار و تلاش، سرمایه گذاری و رونق تولید با ایجاد بنگاه های اقتصادی خواهد کرد.

وی افزود: در این زمینه باید از تجارب ارزنده سایر استان های کشور بهره گرفت و از منابع و ظرفیت ها با ایجاد تعاونی های توانمند روستایی استفاده بهینه کرد./فارس

منتشر شده در :2014/10/07 - 06:10|شناسه خبر: 822 502 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه