امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۵:۱۹:۲۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اعلام آمادگی ایران برای ارسال موشک و تجهیزات نظامی به ارتش لبنان

  روزنامه «الاخبار» در گزارشی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به وزارت خارجه لبنان، نوع تجهیزاتی که می‌تواند به ارتش لبنان ارائه کند را مشخص کرد. وزارت خارجه نامه مذکور را به نخست وزیر و وزیر دفاع تقدیم کرد. در نامه تهران به بیروت آمده است: ایران آمادگی ارائه شماری موشک […]

۴۱۰۸۴۴_PhotoA

 
روزنامه «الاخبار» در گزارشی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به وزارت خارجه لبنان، نوع تجهیزاتی که می‌تواند به ارتش لبنان ارائه کند را مشخص کرد. وزارت خارجه نامه مذکور را به نخست وزیر و وزیر دفاع تقدیم کرد.

در نامه تهران به بیروت آمده است: ایران آمادگی ارائه شماری موشک «تاو» و راکت‌های مخصوص آن، دوربین‌های دید در شب، خمپاره ۱۲۰ میلیمتری و مهمات، توپ ۶۰ میلیمتری به همراه گلوله، مهمات تانک‌های «ت۵۵» و «ت۶۲»، مهمات توپ ۱۵۵ میلیمتری، «دوشکا» و مهمات آن را دارد.

این گزارش حاکی است که جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد ارائه تجهیزات مذکور را بر اساس نیازهای ارتش لبنان در نبردش با تروریست‌ها در منطقه مرزی عرسال، ارسال کرده است.

از طرفی دیگر این روزنامه لبنانی گزارش داد که آمریکا با ارسال پیام‌های رسمی و غیر رسمی به بیروت، تهدید کرد که در صورتی که طرف لبنانی کمک نظامی ایران را قبول کند، در آن صورت مساعداتش به ارتش را متوقف خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، آمریکایی‌ها مدعی شدند که زیر پا گذاشتن تحریم‌ها علیه ایران، مساعدات نظامی به ارتش لبنان و همکاری‌ امنیتی بین بیروت و واشنگتن را با خطر مواجه می‌سازد.

این گزارش حاکی است که کابینه لبنان تا کنون این پیام‌های آمریکایی را به ارتش ابلاغ نکرده است./فارس

منتشر شده در :2014/10/10 - 03:10|شناسه خبر: 878 841 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه