امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۵:۱۴:۳۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

گل آلود شدن برخی منابع تامین آب روستاهای چرام

مدیر روابط عمومی آب و فاضلاب استان، گفت: بارش های سیل آسای اخیر در کهگیلویه و بویراحمد موجب گل آلود شدن برخی منابع آب چرام شد.

به گزارش راه ملت؛ محمود سپهر گفت: در پی بارش های سیل آسای هفته های اخیر در کهگیلویه و بویراحمد برای نخستین بار طی سالیان اخیر، شاهد جوشش چشمه های فراموش شده در برخی روستاهای استان و به ویژه چرام بودیم.

وی افزود: این اتفاق و سیل های آبرفتی بالادست باعث گل آلودن شدن آب چشمه ها و همچنین اثر پذیرفتن برخی چاه ها و منابع آب تأمین روستایی از این بارش ها شد.

سپهر بیان کرد: ایستگاه پمپاژ تنگ پیرزال ( با حوزه تاثیر روستاهای القچین، تمبی، شیخ حسین ، بلدان، بردیان و…) یکی از منابع اصلی تأمین آب چرام است که گل آلود شده و همکاران در حال انجام تدابیری برای رفع این ایراد هستند.

وی تصریح کرد: آب در مدار اگرچه برای مصارفی مثل شست و شو قابل استفاده است اما برای آشامیدن مناسب نیست و باید مدتی ساکن بماند و بجوشد تا قابل مصرف شود.

مدیر روابط عمومی آبفا افزود: آب برخی روستاها از منابع دیگر تأمین شده و اتصال شبکه آب انها روستا به ایستگاه پمپاژ تنگ پیرزال محدود شد تا مشکلشان رفع شود.

وی بیان کرد: تلاش همکاران ما رفع این چالش در کوتاه ترین زمان ممکن است، ضمن عذرخواهی بابت این اتفاق از همراهی مردم کمال تقدیر را داریم.

منتشر شده در :2024/03/23 - 07:03|شناسه خبر: 90565 43 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه