امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۰۵:۴۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ادعایی مضحک وزیر عربستانی درباره ایران

«عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان با اشاره به مذاکرات هسته ای میان ایران و ۱+۵، مدعی شد: کشورهای عربی خواهان امضای توافقی هستند که از دستیابی ایران به سلاح اتمی ممانعت می کند.

به گزارش راه ملت، «عادل الجبیر» که کشورش اخیرا از تسلیحات نظامی ممنوعه علیه ملت یمن استفاده کرده است، مدعی شد که ریاض از توافق هسته‌ای با ایران در صورتی که مانع دستیابی این کشور به بمب اتم شود، حمایت می‌کند.

به گزارش النشره، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان با اشاره به مذاکرات هسته ای میان ایران و ۱+۵، مدعی شد: کشورهای عربی خواهان امضای توافقی هستند که از دستیابی ایران به سلاح اتمی ممانعت می کند.

وی با بیان اینکه، کشورهای غربی همواره تأکید کرده اند که هرگونه توافق با تهران از دستیابی این کشور به دستیابی به سلاح اتمی جلوگیری خواهد کرد، تصریح کرد: ما از چنین مواضعی استقبال می کنیم.

الجبیر در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص عدم مشارکت ملک بن سلمان عبدالعزیز در نشست کمپ دیوید، افزود: عدم مشارکت ملک بن سلمان بدین معنا نیست که وی می خواهد پیام منفی را به باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا برساند.

وزیر خارجه عربستان ادامه داد: روابط میان ریاض و واشنگتن همچون همیشه مانند صخره، مستحکم بوده و تغییر نکرده است.

وی تأکید کرد: موضوع یمن و درگیری عربستان در آنجا موجب شد تا ملک بن سلمان عبدالعزیز از مشارکت در نشست کمپ دیوید صرف نظر کند.

 

منبع:مهر

منتشر شده در :2015/05/12 - 10:05|شناسه خبر: 9493 777 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه