امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۰۳:۴۷:۲۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

پیش‎بینی برداشت ۱۱ هزار تن غلات در گچساران

مدیر جهادکشاورزی گچساران گفت: پیش‌بینی می‌شود در سالجاری حدود ۱۱ هزار تن غلات در این شهرستان برداشت شود.

راه ملت: علی علیرضانژاد با اشاره به زیرکشت دیم گندم و جو رفتن ۱۱ هزار و ۳۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان در سالجاری، اظهار کرد: ۹ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان که زیر کشت دیم گندم و جو رفته نیز قابل برداشت نیست.

وی با بیان اینکه سطح زیرکشت از بین رفته به علت خشکسالی حدود ۹۵ درصد است، افزود: عدم قابلیت برداشت این درصد سطح زیر کشت، هزینه و ضرر سنگینی را برای کشاورزان داشته است.

مدیر جهادکشاورزی گچساران در ادامه با اشاره به اینکه سطح زیرکشت فوق‌الذکر در مناطق خیرآباد، لیشتر و امامزاده جعفر(ع)  است، خاطرنشان کرد: از سطح زیرکشت دیم اراضی مناطق مذکور تنها ۳ هزار هکتار آن قابلیت برداشت دارد.

علیرضانژاد میانگین برداشت گندم دیم در هر هکتار را حدود ۲۰۰ کیلوگرم خواند و گفت: در راستای کمک به کشاورزان جهت آبی کردن اراضی و حمایت از تولید و کشت محصولات کشاورزی، رویکرد دولت یازدهم مبتنی‎بر تکمیل طرح‌های انتقال آب از رودخانه‌های زهره و سدکوثر در این منطقه است.

این مسئول با بیان اینکه ۵ هزار هکتار اراضی شهرستان زیرکشت گندم، کلزا و جو آبی رفته است، عنوان کرد: پیش بینی می‌شود در سالجاری حدود ۱۱ هزار تن غلات از مزارع نیز برداشت شود.

وی خاطرنشان کرد:  بیشترین مزارع تولید غلات شهرستان در دهستان‌های لیشتر، امامزاده جعفر و خیرآباد است.

مدیر جهاد کشاورزی با اشاره به آغاز برداشت محصولات زراعی در شهرستان، از فعالیت ۵۹ دستگاه کمباین موجود در شهرستان جهت برداشت محصولات کشاورزی خبر داد و افزود: گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در این شهرستان توسط شرکت‌ها و کارخانه آرد مارون خریداری می‌شود.

علیرضانژاد در پایان قیمت هر کیلوگرم گندم قابل خریداری توسط شرکت‌ها و کارخانه یاد شده را برای گندم معمولی را ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال عنوان کرد و اظهار داشت: کلزا به قیمت ۲۲ هزار ریال، جو ۹ هزار و ۲۰۰ ریال و گندم دورم نیز ۱۱ هزار و ۵۰۰ ریال است./فارس

 

منتشر شده در :2015/05/20 - 10:05|شناسه خبر: 9857 959 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه