امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۳۶:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

استاندار کهگیلویه وبویراحمد احداث دهکده توریستی تفریحی عشایر از مصوبات مهم استان در سفر هیئت دولت/ نقش بزرگ عشایر در اقتصاد مقاومتی بر کسی پوشیده نیست

استاندار کهگیلویه وبویراحمد احداث دهکده توریستی تفریحی عشایر را یکی از مصوبات مهم مسئولان در سفر هیئت دولت به استان دانست و گفت: احداث این دهکده توریستی می توان نقش ارزنده ای در به فعلیت کردن فرهنگ غنی و زندگی پر مشقت عشایر به مردم داشته باشد.

به گزارش راه ملت، سید موسی خادمی در آیین افتتاح سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین با نام کوچ عشایر که در محل پارک جنگلی شهر یاسوج(پایتخت طبیعت) و با حضور معاون سازمان گردشگری برگزار شد، گفت: نباید در مورد عشایر تنها رفتار فیزیکی آن‌ها را مد نظر داشت.

کوچ عشایر یک نوع بازی و سرگرمی با طبیعت است

وی با بیان اینکه کوچ عشایر را می‌توان یک نوع بازی و سرگرمی با طبیعت دانست که انسان در طول‌ها سال‌ها با طبیعت تعامل داشته و آسیبی در این آمد و رفت‌ها به طبیعت وارد نکرده است،ابراز کرد:اقوام غیرت مند و با تعصب ایران زمین در طول سالیان متمادی منبع خیر و برکت یادی برای کشور بودند.

نقش ارزنده عشایر در اقتصاد رونق اقتصاد مقاومتی بر کسی پوشیده نیست

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه عشایر نقش ارزنده‌ای در تولید و اقتصاد مقاومتی و صادارت از گذشته تا کنون داشته است، تصریح کرد:عشایر برای تولید زجر زیادی کشیده است و از همین رو نمی‌توان قیمتی بر روی یک کیلوگرم شیر تولیدی آن‌ها گذاشت.

خادمی با بیان اینکه نباید توقع داشته باشیم که ما مصرف‌کننده و عشایر تولیدکننده‌ای باشد که همواره در رنج و زحمت قرار داشته باشند،فزود: این موضوع رسالت ما را به عنوان مسئولان در قبال خدمت به عشایر بسیار سنگین می‌کند.

گردشگری عشایری یکی از مهمترین ظرفیت های توسعه است

وی یکی از ظرفیت‌های بزرگ برای توسعه گردشگری کشور را مربوط به گردشگری عشایری دانست و افزود: در استان‌های مختلف از جمله کهگیلویه و بویراحمد چنین ظرفیت بزرگی وجود دارد که لازم است در به فعلیت درآوردن آن تلاش بیشتری کنیم و اولین قدم در این راه توسعه زیرساخت‌های گردشگری عشایری است.

احداث دهکده توریستی تفریحی عشایر از مصوبات مهم استان در سفر هیئت دولت

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تأکید به اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به داشتن یک موقعیت توپوگرافی دارای جاذبه های بسیار بالقوه ای در این موضوع است، گفت: با توجه به این پتانسل ها مصمم هستیم که در وهله نخست دهکده توریستی عشایری را در محل پارک جنگلی شهر یاسوج راه‌اندازی کنیم.

خادمی از به فراخوان گذاشتن این طرح تا یک ماه دیگر خبر داد و گفت: با برگزاری چنین جشنواره‌هایی در سال‌های آینده از گردشگری استان موفقیت‌های بیشتری خواهیم شنید.

وی با بیان اینکه یکی از مصوبه های مهم در سفر هیئت دولت به استان ساخت و احداث دهکده توریستی عشایر برای به دید عموم گذاشتن این فرهنگ غنی به مردم و توریستان داخلی و خارجی خواهد بود، ابراز کرد: ساخت این دهکده می تواند منبع پایدار مناسبی برای توسعه گردشگری استان باشد.

استاندار سخت کوشی،غیرت، جوانمردی، همدلی و پایین بودن نرخ آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق را از شاخص های اصلی این قشر تلاشگر در ادوار مختلف تاریخ دانست و تصریح کرد: این ویژگی ها باید در ابعاد مختلف زندگی مردم احیا و در راستای ترویج آن در جامعه کوشش شود.

زندگی عشایری در کوچ خلاصه نمی شود

خادمی با بیان اینکه زندگی عشایر در کوچ خلاصه نمی شود و زیبایی ها و کمبودهایی مردم این مناطق باید با تقویت زیرساخت ها و ایجاد امکانات زندگی نوین بهبود یابد،گفت:تامین امنیت، رفاه و زیرساخت های اولیه زندگی از جمله مطالبات عشایر بوده که باید مسئولان با یک دید کلی تر برای بهبود وضعیت زندگی این قشر تولیدگر و بی ادعا تلاش بیشتری کنند.

استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از پر جمعیت ترین مناطق عشایری بر اساس جمعیت است

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد با ۷۰ هزار نفر جمعیت عشایری یکی از پرجمعیت ترین مناطق عشایر ایران بر اساس جمعیت است، گفت: دولت کوشیده است با هوشمندسازی ۱۰ کلاس درس در مناطق عشایری جوانان این قشر را با استفاده از تجهیزات نوین آموزشی برای تولید علم و مهارت آموزی یاری کند

بویر خبر/.

منتشر شده در :2015/05/21 - 11:05|شناسه خبر: 9902 767 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه