امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۰۰:۵۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مار زنگی ۱۱۷ سانتی متری در روستای راک + تصویر

راه ملت، به نقل از یک سایت محلی، مادر این نوزاد وقتی مشغول ذکر بعد از نماز مغرب بود به ناگاه توجه اش را مارسیاهی جلب میکند که بسرعت بسمت نوزادش که درحیاط خانه بر روی موکتی پهن شده بر زمین درحرکت بود. وی سریعا دختر خود را از روی زمین برداشته وبر روی تخت […]

راه ملت، به نقل از یک سایت محلی، مادر این نوزاد وقتی مشغول ذکر بعد از نماز مغرب بود به ناگاه توجه اش را مارسیاهی جلب میکند که بسرعت بسمت نوزادش که درحیاط خانه بر روی موکتی پهن شده بر زمین درحرکت بود.

وی سریعا دختر خود را از روی زمین برداشته وبر روی تخت فلزی که از سطح زمین ارتفاع داشته گذاشته و با جیغ وفریاد از همسایه ها کمک خواست.

با شنیدن صدای کمک زن، همسایه ها وقتی به درب خانه اش رسیدند شاهد خیز مار سیاه رنگی از گونه سمی” زنگی” بودند که درحیاط خانه درحرکت بود.

عموما در روستا ها بدلیل عدم وجود نیروهای آتش نشان درچنین مواقعی بجای زنده گرفتن مار و رهاسازی آن در نقطه ای دوردست، تنها گزینه کشتن مار است چراکه بافت روستا و دیوار به دیوار بودن خانه و احتمال زادوولد مار در روستا ودلایلی ازقبیل ترس ناشی از خطرات اینگونه سمی باعث گردید تا  دراین مورد نیز این مار توسط افرادکشته شد.

طول این مار ۱۱۷ سانتی متر بود.

مار زنگی یا مار زنگوله‌ای سرده‌ای از مارهای سمی است، این مار هنگام خطر با تکان دادن دم صدایی ایجاد می‌کند که شباهت زیادی به صدای زنگ و زنگوله دارد. به همین علت به مار زنگی یا زنگوله‌ای معروف گردیده است.

نام علمی : Walterinnesia aegyptia

نام انگلیسی:  Desert Black Snake

نام فارسی: مار زنگی

۱۴۳۲۳۶۸۶۹۳_img_20150519_211303

زیستگاه این نوع مار کشورهای مصر ، فلسطین ، اسراییل ، لبنان ، سوریه ،‌عراق ، ایران ،‌کویت ، اردن ، عربستان میباشد که در ایران در برخی استان های جنوب وجنوب غربی ایران است./راک نیوز

منتشر شده در :2015/05/24 - 03:05|شناسه خبر: 9993 1860 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه