امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۰۵:۳۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ایران در حال تبدیل به ابرقدرت جهانی

روزنامه البناء در تحلیلی از “غالب قندیل” عضو هئیت رسانه ملی لبنان نوشت: «چهل سال پیش همه شاهد بودند که آمریکا با قدرت نمایی در جهان همواره سعی داشت تا چین را که در آن زمان در حال پیشرفت بود را به زانو درآورد. جنگ ها، تحریم ها و سیاست ددمنشانه واشنگتن در قبال پکن […]

روزنامه البناء در تحلیلی از “غالب قندیل” عضو هئیت رسانه ملی لبنان نوشت: «چهل سال پیش همه شاهد بودند که آمریکا با قدرت نمایی در جهان همواره سعی داشت تا چین را که در آن زمان در حال پیشرفت بود را به زانو درآورد. جنگ ها، تحریم ها و سیاست ددمنشانه واشنگتن در قبال پکن نمونه هایی از این تلاش ها بود. با این وجود چینی ها مقاومت کردند و توانستند سیاست های خود را در ویتنام و کره و حتی لائوس بر آمریکا غالب کند.»

 

 

این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: «چین در دهه های اخیر به رقیب خطرناک ایالات متحده آمریکا تبدیل شده است. همان سیاست ها و تلاش های واشنگتن در قبال پکن امروز علیه ایران در حال اجرا شدن هستند. از مسئله مذاکرات هسته ای گرفته تا رقابت با ایران در مسائل امنیتی و سیاسی منطقه همه نمونه های بارزی از سیاست های ددمنشانه آمریکاست که ۴۰ سال پیش آنها را علیه چین بکار می گرفت. ایران بعد از انقلاب توانست تا آسیای میانه پیش رود و قدرت و نفوذ خود را در منطقه به همگان ثابت کند.»

 

 

این روزنامه در ادامه افزود: «سیاست هایی که امروزه ایران در کنار همپیمانان روسی و چینی خود در قبال مقاومت در منطقه و دفاع از سوریه و فلسطین پیش می برد، یادآور مقاومت چینی ها در دهه ۷۰ است؛ آن زمان که چین در مقابل سیاست های ددمنشانه آمریکا ایستاد و بسیاری از کشورهای آسیای شرقی را با خود همراه کرد. اعتراف به ایران هسته ای، زمینه سازی برای لغو تحریم ها و وجود ثروت های خدادادی در ایران در کنار علم و تکنولوژی باعث خواهد شد تا ایران به قافله ابر قدرت ها ملحق شود. ایران نتیجه مقاومت و ایستادگی خود را به دست آورد.»

IMG07063298

منتشر شده در :2014/11/27 - 05:11|شناسه خبر: 1884 929 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه