امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۵۹:۳۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بویراحمد و کهگیلویه محروم از دو درصد نفت!

استان محروم کهگیلویه و بویراحمد به رغم داشتن همه ظرفیت های طبیعی برای رشد و توسعه، اما همواره به دانش آموزی می ماند که در یک پایه تحصلی مانده است. استان کهگیلویه و بویراحمد همواره به جز جغرافیا که آنها را درون یک استان در کنار هم نگه داشته، زبان و قومیت مشترک و حتی […]

نفت

استان محروم کهگیلویه و بویراحمد به رغم داشتن همه ظرفیت های طبیعی برای رشد و توسعه، اما همواره به دانش آموزی می ماند که در یک پایه تحصلی مانده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد همواره به جز جغرافیا که آنها را درون یک استان در کنار هم نگه داشته، زبان و قومیت مشترک و حتی ارتباطات خونی و احساسی این مرز و بوم است.

تا قبل از اینها خط کشی های جغرافیایی نه تنها مرسوم نبوده بلکه مذموم هم بوده اما این روزها حکایت دیگری جاریست.

گچساران به عنوان قطب نفتی کهگیلویه و بویراحمد و با داشتن سرمایه هنگفت در طی سال های گذشته از محرومیت تاریخی رنج می برد البته گچساران در این محرومیت همپای سایر نقاط استان است.

تا دیروز اینطور نبود که اگر منطقه ای از یک استعداد برخوردار بود فقط مال خودش بود و بقیه استان از آن نعمت بی بهره باشند و حتی در کشور هم همین است چرا که با نفت جنوب، اقتصاد کشور سامان پیدا می کند.

اما در کمال تعجب بجای آنکه سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از نفت افزایش پیدا کند تا زمینه رشد همه استان فراهم شود، با تلاش و پیگیری برخی نمایندگان به شیوه دیگر این کار صورت گرفت و سهم بقیه شهرستان های استان از نفت قطع و همه سهم گذشته را به گچساران اختصاص دادند.

این اقدام نه تنها کمکی به توسعه سایر مناطق نمی کند بلکه برای خود مردم گچساران هم خوشایند نخواهد بود.

مردم گچساران همان مردم کهگیلویه و بویراحمد هستند و دوست دارند هم استانی هایشان که برادر خونی آنها هم هستند رشد کنند نه آنکه سهم سایر مناطق قطع شود تا گچسارن بالنده شود.

امید است مسئولان باب بدعت های نادرست را در استان پایه ریزی نکنند.

منبع:بویر نیوز

منتشر شده در :2014/12/06 - 02:12|شناسه خبر: 1990 633 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه