امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۱۲:۴۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اختصاص ۲۳میلیارد تومان اعتبار به عمران شهرستان بهمئی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۳ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهرستان بهمئی اختصاص یافت.

«سیدموسی خادمی» که در نشست بررسی پروژه‌های عمرانی شهرستان بهمئی، سخن می‌گفت، با بیان اینکه مجموع پروژه‌های در حال اجرا در این شهرستان ۱۵۲ مورد است، افزود: میزان اعتبار پیش‌بینی شده و یا اختصاص یافته برای طرح‌های عمرانی این شهرستان طی امسال و از محل‌های مختلف شامل دو درصد نفت، ماده ۱۸۰، ملی استانی شده و استانی بیش از۲۳ میلیارد تومان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: این میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای طرح‌های عمرانی بهمئی هشت درصد کل اعتبارات عمرانی استان را در سال ۹۳ شامل می‌شود.

خادمی، میزان اعتبار اختصاص‌یافته در ۹ ماه گذشته‌ی سال برای طرح‌های عمرانی در دست اجرای این شهرستان را نزدیک به ۱۳ میلیارد تومان برشمرد.

وی با بیان اینکه اولویت اختصاص دادن اعتبار با طرح‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای۸۰ درصد است، تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی در روند کند طرح‌های عمرانی در سطح استان خرد کردن اعتبارات است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: طرح آبرسانی به لیکک، احداث سد ایلی آباد، بیمارستان ۳۲ تختخوابی لیکک و بهسازی دو راهی «بهبهان – لیکک به ماغر» از مهم‌ترین طرح و پروژه‌های عمرانی در دست اجرای شهرستان بهمئی هستند.

خادمی خاطرنشان کرد: هشت درصد کل اعتبارات استان در امسال به شهرستان بهمئی اختصاص یافت که نسبت به میانگین سایر شهرستان‌ها میانگین بیشتری است.

وی یادآور شد: یکی از پروژه‌های عمرانی مهم شهرستان بهمئی آبرسانی از سد کوثر به شهر لیکک و روستاهای اطراف است که تاکنون ۴۸ میلیارد تومان به آن اختصاص یافت و هم‌اکنون فعال است که برای این پروژه‌ی ملی ۱۲ میلیارد تومان در سال ۹۴ پیش‌بینی شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: پروژه‌ی مهم دیگر شهرستان بهمئی جاده ورودی شهر لیکک به بهبهان است که چهار بانده می‌شود و پنج کیلومتر اول طبق برنامه‌ریزی‌ها، در دهه‌ی فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

خادمی بیمارستان ۳۲ تخت خوابی بهمئی را از پروژه‌های مهم دیگر این شهرستان دانست و گفت: اعتبارات خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شد، زمین آن آماده است و امسال، کار عملیاتی آن آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: پروژه‌ی مهم دیگر شهرستان بهمئی طرح تأمین آب کشاورزی از سد خاکی ایلی آباد است که دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار به آن اختصاص یافت که با این بودجه بخش مهمی از این طرح اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا، ۸۴ پروژه عمرانی شهرستان محروم بهمئی با حضور مسئولان کهگیلویه و بویراحمد بررسی و ارزیابی شد. شهرستان بهمئی با حدود ۴۰هزار نفر جمعیت در غرب استان کهگیلویه و بویراحمد و در همسایگی شهرستان‌های رامهرمز و بهبهان استان خوزستان قرار دارد.

منتشر شده در :2014/12/26 - 03:12|شناسه خبر: 2445 647 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه