امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۱۶:۴۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عملکرد بانک صادرات استان در راستای اشتغال زایی صفر است

معاون برنامه ریزی استاندار: برخی از بانک های استان در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و خود اشتغالی عملکرد ضعیفی داشته اند .

حسن نوروزی با بیان این مطلب در نشست کارگروه اشتغال استان، گفت: به عنوان مثال عملکرد بانک صادرات در این راستا با وجود مصوبات و تعهدات این بانک تا کنون صفر بوده است.

وی، با اشاره به تغییر مدیریت بانک صادارت استان، اظهار امیدواری کرد بانک صادرات از این وضعیت بیرون بیاید و گفت: سود بالای ۲۰ درصد تسهیلات مشاغل خانگی موجب شده مردم تمایلی برای دریافت این تسهیلات نداشته باشند.

معاون برنامه‌ریزی،گفت: نبود منابع بانکی عمده‌ دلیل عملکرد پایین بانک‌ها در پرداخت تسهیلات خود اشتغالی است که این موضوع ناشی از حال و هوایی اقتصادی کشور است.

وی، عنوان کرد: از تعداد یک هزار و ۸۷۸ نفری که در سال جاری برای دریافت مشاغل خانگی به بانک‌ها معرفی شدند قریب به ۲۰۰ نفر از تسهیلات مشاغل خانگی برخوردار شدند و بالغ بر ۸۵۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت شد که انتظار داریم بانک‌ها تا پایان سال به متقاضیان بیشتری تسهیلات ارائه دهد.

این مسئول تصریح کرد: طرح لایحه خروج از رکود در مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که در صورت تصویب بخش اعظمی از مشکلات ما در حوزه بانک‌ها حل خواهد شد.

نوروزی با تأکید بر اینکه پرداخت ضعیف تسهیلات بانکی به متقاضیان صرفاً به دلیل عملکرد کمیته اشتغال، بانک‌ها و دستگاه‌ها استان نیست، اضافه کرد: مشکلات کنونی بانک‌ها ناشی از فضای کسب و کار در کشور است اما این موضوع نباید سبب شود بانک‌ها از وظایف اصلی خود غافل شوند.

معاون برنامه‌ریزی اظهار داشت: از مجموع ۸۰ میلیارد تومانی که از ابتدای سال جاری به اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص یافته تنها ۱۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه عملکرد سیستم بانکی هم در مشاغل خانگی و هم در طرح های خود اشتغالی پایین بود، گفت: توقع داریم بانک‌ها در روزهای باقیمانده سال در این دو مورد کار و تلاش بیشتری داشته باشند و خود را به متوسط دیگر بانک‌ها و حد قابل قبول متوسط کشور برسانند.

تصویب ۲۳ میلیارد تومان اعتبار در صندوق توسعه ملی برای بخش‌های کشاورزی، صنعت، و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد

این مسئول در خصوص بررسی مبلغ مصوب صندوق توسعه ملی افزود: صندوق توسعه ملی مناسبت‌ترین منبع برای پرداخت تسهیلات اشتغال است که تاکنون ۲۳ میلیارد تومان در سه بخش کشاورزی، گردشگری و صنعت مصوب شد که باید انعقاد قرار داد و دریافت شود.

نوروزی بیان کرد: در سال ۹۱ میزان پرداختی صندوق توسعه ملی به استان ۳ میلیارد تومان و در سال گذشته ۳۵ میلیارد تومان بود که مبلغ ۲۳ میلیارد سال جاری راضی کننده نیست، امیدواریم تا پایان سال جاری افزایش داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: دستگاه‌ها موظف هستند طرح‌های خود را برای معرفی به صندوق توسعه ملی به بانک‌ها معرفی کنند و بانک‌ها تا تاریخ ۲۰ بهمن طرح‌ها را به صندوق ارائه دهند.

وی با قدردانی از اداره‌کل کمیته امداد امام خمینی(ره) کهگیلویه و بویراحمد در ایجاد فضای اشتغال برای بیش از دو هزار متقاضی تحت پوشش و کسب رتبه اول کشور، خاطرنشان کرد: به دلیل اهمیت موضوع معرفی طرح‌ها به صندوق توسعه ملی جلسه بعدی شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد شنبه ۱۱ بهمن ماه تشکیل می‌شود./خبرنما

منتشر شده در :2015/01/29 - 10:01|شناسه خبر: 3176 777 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه